Prezes i akcjonariusz Mariusz Ciepły podkreśla, że wprowadzanie nowych usług i budowa wokół nich ekosystemu to elementy strategii, która pomoże grupie przyspieszyć. Niedawno sygnalizował, że celem jest pozyskiwanie około tysiąca nowych klientów miesięcznie, ale nie podał, kiedy można się spodziewać dojścia do tego poziomu.

Z rozwiązania LiveChatu korzystają klienci ze 150 krajów. Spółka ma w ofercie jeden flagowy produkt, ale podkreśla, że systematycznie wprowadza na rynek nowe rozwiązania. Przykładem mogą być BotEngine oraz Chat.io. Ten pierwszy jest platformą umożliwiającą stworzenie własnego chatbota (czyli wirtualnego asystenta) osobom bez specjalistycznej wiedzy informatycznej. Z kolei Chat.io to rozwiązanie pozwalające na łatwą integrację z różnymi platformami. LiveChat podkreśla, że oba te produkty, jak też pozostałe projekty, nad którymi trwają prace, są tworzone z myślą o większej platformie komunikacyjnej.

Kapitalizacja spółki przekracza 1 mld zł. Mocno spadła jesienią 2017 r., kiedy Facebook udostępnił bezpłatną usługę, podobną do tych, które oferuje LiveChat. Zarząd podtrzymuje, że nie jest to dla spółki konkurencja, ponieważ działa ona w innym segmencie (rozwiązania płatne, z wyższej półki). kmk