Technologie i IT

Unified Factory: Pośrednicy w 17 nowych krajach

Unified Factory, notowana na NewConnect spółka zajmująca się tworzeniem oprogramowania do automatyzacji kontaktu z klientami, podpisała umowy z trzema nowymi partnerami wdrożeniowymi w Afryce: Cloud Exchange West Africa Limited, Inovo Telecom South Africa, Sumeru Solutions.
Foto: Bloomberg

Łącznie ma już ich czterech, ponieważ pierwszą taką umowę przedsiębiorstwo podpisało w połowie 2017 r. z nigeryjskim Swifta Systems.

– Nowi partnerzy na kontynencie afrykańskim to kolejny krok na drodze umacniania pozycji Unified Factory w regionie. Lokalni pośrednicy są kluczowi w penetracji rynku i pozyskiwaniu najważniejszych klientów oraz w ich obsłudze – tłumaczy Marek Zmysłowski, który kieruje zespołem Unified Factory w Afryce. – Dzięki naszym partnerom podpisane zostały już pierwsze dwie umowy z klientami końcowymi – dodaje Zmysłowski. Pierwsze wdrożenia odbędą się już w I kwartale 2018 r.

– Rozwiązania Unified Factory spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów, z którymi współpracujemy. Rozwiązania Customer Service Automation (flagowy produkt polskiej firmy – red.) pokazały bardzo dużo przewag i innowacyjnych rozwiązań na tle analizowanej przez nas konkurencji – komentuje Glad Dibetso, dyrektor Cloud Exchange West Africa. Pozyskani partnerzy to firmy IT działające w sektorach contact center, bankowości i telekomunikacji, pozwalające na prowadzenie działalności w 17 afrykańskich krajach. W związku z tym obecnie spółka nie planuje pozyskania kolejnych partnerów. Jak tłumaczy zarząd, Unified Factory chce wykorzystać trend polegający na rosnącej roli rynku afrykańskiego w kontekście usług związanych z contact center. Na razie jednak trudno jeszcze oszacować wpływ tego rozwoju na wyniki.

Na początku października 2017 r. zarząd odbył road show w Stanach Zjednoczonych, gdzie prezentował swój nowy projekt z obszaru NLP, czyli analizy tekstu naturalnego (red. NLP – natural language processing) z wykorzystaniem pamięci asocjacyjnej. Spotkania dotyczyły także zaangażowania kapitałowego ze strony funduszy. Zdaniem Macieja Oknińskiego, prezesa i zarazem największego akcjonariusza, do tych rozmów spółka może wrócić pod koniec I kwartału nowego roku.

Według prognoz zarządu przychody Unified Factory w 2017 r. wyniosły 37,09 mln zł, a zysk netto – 8,25 mln zł. paan

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz