Surowce i paliwa

PGNiG: Więcej odwiertów na Ukrainie

PGNiG chce realizować coraz więcej prac wiertniczych na Ukrainie. Podmiotem odpowiedzialnym za działalność na tym rynku jest zależna spółka Exalo Drilling Ukraine (wcześniej Poltava Services).
Foto: Fotorzepa, Piotr Wittman

– Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wykonywanie otworów wiertniczych i ich testowanie, świadczenie usług związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu oraz usług serwisowych związanych z wykonywaniem otworów i remontem odwiertów. Aktualnie spółka realizuje pozyskane kontrakty, ponadto na bieżąco uczestniczy w postępowaniach przetargowych na Ukrainie oraz regularnie odbywa spotkania biznesowe z aktualnymi oraz potencjalnymi klientami na tym rynku – podaje departament public relations PGNiG.

Exalo Drilling startowało m.in. w przetargu na wykonanie kilkunastu otworów dla ukraińskiej firmy Ukrgazwydobuvannja (wchodzi w skład grupy Naftohazu). Jego wyniki nie są jeszcze rozstrzygnięte. Firma wygrała natomiast dwa przetargi dla Ukrgazwydobuvannja na tzw. prace cementacyjne przy odwiertach. – Umowa została podpisana i prace w obwodzie połtawskim i donieckim są wykonywane – podaje PGNiG. Polski koncern liczy też na współpracę z Naftohazem przy poszukiwaniach i wydobyciu ropy i gazu na terenie ukraińskiej części Karpat. Obecnie trwają w tej sprawie rozmowy. Przed ich zakończeniem PGNiG nie chce podawać szczegółów.

Ukraina w ubiegłym roku wydobyła 17,8 mld m sześc. gazu, czyli więcej, niż wynosi łączne zużycie tego surowca w Polsce. W Europie więcej pozyskuje się go tylko w Rosji, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz