Surowce i paliwa

Orlen oferuje ostatnią serię obligacji

Płocki koncern rusza ze sprzedażą detalicznych papierów dłużnych serii E. Oferuje walory o łącznej wartości 0,2 mld zł. Ich oprocentowanie wynosi dziś 2,98 proc.
Foto: materiały prasowe

Wkrótce będzie można składać zapisy na kolejną, już piątą transzę obligacji detalicznych PKN Orlen. Walory serii E o wartości nominalnej 100 zł każdy, w łącznej ilości do 2 mln szt. będzie można nabywać w dniach od 18 do 29 czerwca. Przydział i podanie wyników oferty do publicznej wiadomości mają nastąpić 3 lipca. Spółka przewiduje, że nowe papiery zostaną wprowadzone do odoru na rynku Catayst w dniu 19 lipca.

Obligacje serii E będą miały oprocentowanie zmienne. Składa się na nie WIBOR dla 6 miesięcznych depozytów (obecnie wynosi 1,78 proc.) oraz marża w wysokości 1,2 proc. W efekcie dziś oprocentowanie nowych obligacji PKN Orlen wynosi 2,98 proc. Odsetki od tych papierów płatne będą dwa razy w roku: 13 lipca i 13 stycznia. Termin ostatecznego wykupu ustalono na 13 lipca 2022 r.

Dotychczasowe oferty cieszyły się dużym zainteresowaniem inwestorów. Seria C była sprzedawana zaledwie dwa dni, mimo że pierwotnie proces ten zaplanowano na dwa tygodnie. Z kolei zapisy na ostatnio oferowaną serię D trwały tak jak to pierwotnie określono w warunkach emisji, czyli od 21 maja do 4 czerwca. W tym czasie 795 inwestorów złożyło zapisy na 2,07 mln obligacji. W efekcie spółka zredukowała zlecenia o 28,08 proc., ale tylko te złożone w ostatnim dniu przyjmowania zapisów.

Obecnie, tak jak i w dwóch poprzednio oferowanych seriach papierów dłużnych, o nabyciu przez inwestora całego pakietu walorów, na który złożył zapis (bez ewentualnej redukcji) będzie decydował dzień złożenia zlecenia. W ramach trwającego programu emisji obligacji detalicznych, PKN Orlen sprzedał już obligacje za 0,8 mld zł. Właśnie oferowana seria E jest ostatnią w tym programie.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły