Surowce i paliwa

Unimot chce współpracować z Chińczykami

Giełdowa spółka negocjuje z Star Charge warunki dystrybucji i produkcji ładowarek elektrycznych oraz uruchomieniu wspólnego centrum badawczo-rozwojowego.
Foto: materiały prasowe

Unimot rozważa rozszerzenie oferty produktowej grupy o stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W tym celu zarząd podpisał wstępne porozumienie z największym niezależnym operatorem stacji ładowania pojazdów EV w Chinach, czyli firmą Wanbang Charge Equipment (Star Charge).

- Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych. Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki Avia na rynku paliwowo-energetycznym, zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge - informuje cytowany w komunikacie prasowym Maciej Szozda, prezes Unimotu. Dodaje, że na podstawie zawartego porozumienia giełdowa spółka będzie negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń Star Charge w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. - Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią Star Charge i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych - twierdzi Szozda. W ramach zawartego porozumienia Unimot przeanalizuje też możliwość produkowania ładowarek elektrycznych w oparciu o rozwiązania chińskiej firmy oraz uruchomienia wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.

Firma Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. tego typu urządzeń, z której korzysta ponad 400 tys. klientów. Firma jest też właścicielem platformy informatycznej do zarządzania systemem stacji ładujących i obsługi klienta. Co więcej Star Charge planuje ekspansję na nowe rynki poprzez sprzedaż urządzeń oraz rozwiązań informatycznych dedykowanych dla pojazdów elektrycznych.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły