Surowce i paliwa

PKN Orlen: Daniel Obajtek wymienia pracowników

Nowy szef płockiego koncernu przeprowadza czystki na kierowniczych stanowiskach i zatrudnia zaufane osoby, które rekrutuje spośród pracowników grupy Energa i Lotos.
Foto: materiały prasowe

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, błyskawicznie wymienia pracowników zajmujących dyrektorskie stanowiska w płockim koncernie. W pierwszej kolejności zwolnił najbliższych współpracowników byłego prezesa Wojciecha Jasińskiego i byłego wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Pracę stracili m.in. członkowie biura zarządu, dyrektorzy wykonawczy ds. polityki kadrowej, marketingu i PR. Według naszych informatorów skala zwolnień objęła już łącznie co najmniej kilkanaście osób.

Na wakatujące miejsca są lub będą przyjmowani zaufani ludzie Obajtka. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujące w gdańskiej Enerdze. Jeszcze kilka dni temu na czele tej grupy stał Obajtek. Według naszych informacji pojedyncze osoby już dostały propozycję przejścia. To jednak nie jedna firma, która ma być zapleczem kadrowym nowego szefa płockiego koncernu. - Część osób może przejść z Lotosu. Obajtek był przewodniczącym rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa - mówi nasz informator.

W poniedziałek wieczorem rada PKN Orlen niespodziewanie odwołała trzech członków zarządu, z sześciu dotychczas urzędujących, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Jednocześnie na szefa koncernu powołano Daniela Obajtka. Od lutego 2017 r sprawował on funkcję prezesa Energi. Wcześniej sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim, a następnie od 2006 do 2015 roku wójtem tejże gminy.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły