Surowce i paliwa

Akcje JSW z potencjałem do zwyżki

Zdaniem analityków Domu Maklerskiego mBanku akcje węglowej spółki są niedowartościowane. Dlatego zalecają kupowanie papierów jastrzębskiej kopalni, wyceniając je po 122,30 zł.
Foto: Bloomberg

Według autorów rekomendacji JSW jest beneficjentem ożywienia globalnego otoczenia w przemyśle stalowym oraz poprawiającego się od końca 2015 roku obłożenia mocy produkcyjnych w światowych hutach. - W Chinach wskaźnik wyprzedzający PMI dla przemysłu stalowego wyraźnie wzrósł w 2017 roku i utrzymuje się obecnie na najwyższym od 2011 roku poziomie (52,3 pkt). Wraz z wyższymi wolumenami produkcji stali poprawia się rentowność dla producentów wielkopiecowych na podstawowych wyrobach. Z drugiej strony ograniczenie produkcji węgla kamiennego w Chinach (o 440 mln ton w 2016 i 2017 roku) wpłynęło na większe uzależnienie od importu węgla koksowego (wg naszych szacunków do 15,5 proc. w 2017 roku z 13,4 proc. rok wcześniej). W efekcie wszelkiego rodzaju zakłócenia w transporcie surowca do Chin znajdują odzwierciedlenie w jego wyższych cenach - wskazują analitycy.

Ich zdaniem popyt na stal w Polsce w najbliższych dwóch latach będzie dalej wspierany przez dobre dane z rynku nieruchomości (rekordowa ilość rozpoczynanych projektów mieszkaniowych), rosnącą ilość projektów infrastrukturalnych związanych z nowym budżetem UE oraz mocne dane z europejskiego przemysłu. Prognoza analityków DM mBanku zakłada, że w 2017 roku JSW zaraportuje 2165 mln zł zysku netto przy 8,9 mld zł przychodów. W kolejnym roku spółka zarobi na czysto 2235 mln zł przychody zwiększa się do 9,7 mld zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły