Surowce i paliwa

Obajtek zamiast Jasińskiego w Orlenie

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała trzech członków zarządu, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego.

Wojciech Jasiński przestał kierować PKN Orlen

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

Stanowiska stracili również wiceprezes Mirosław Kochalski i Maria Sossnowska, członek zarządu do spraw inwestycji i zakupów.

Nowym prezesem Orlenu został Daniej Obajtek, który zrezygnował z funkcji prezesa Energi. Do czasowego wykonywania czynności członka zarządu do spraw inwestycji i zakupów rada nadzorcza delegowała Józefa Węgreckiego.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły