Firmy

ABS Investment skupi akcje

Spółka notowana na NewConnect, zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą chce przeznaczyć na ten cel do 1 mln zł.

Skup akcji serii B będzie realizowany w okresie 36 miesięcy od 25 czerwca 2015r. lub do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. Kupowanie akcji będzie się odbywało w transzach nie mniejszych niż 30 tys. udziałów. Cena akcji w poszczególnych transzach będzie wyższa o 10 proc. od średniej ceny z 60 sesji poprzedzających dzień ogłoszenia o zamiarze odkupienia akcji w ramach danej partii.

- Realizacja pierwszej transzy skupu planowana jest już w tym kwartale. Nie wykluczam, że skup serii B będzie realizowany częściej niż raz do roku. Nabywanie akcji na obecnym poziomie cenowym jest mocno uzasadnione ekonomicznie, ponieważ wartość księgowa na akcję jest znacznie wyższa. Atrakcyjne są również inne wskaźniki m.in. cena/zysk czy poziom długu w stosunku do wartości aktywów – mówi Sławomir Jarosz, prezes zarządu ABS Investment.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz