Firmy

ABS Investment: Dobre perspektywy

ABS Investment – spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą – z dużym optymizmem podchodzi do kolejnych kwartałów. Jej spółki portfelowe, w ocenie zarządu, bardzo dynamicznie się rozwijają i osiągają coraz lepsze wyniki finansowe.

– Szczególnie mnie cieszy, że wiatr w żagle złapała spółka Robinson Europe, bo to jedna z naszych najstarszych inwestycji. ECA dostała nowe życie po zakończeniu konfliktu w akcjonariacie i wraca obecnie do poziomu równowagi po okresie skrajnego niedowartościowania. Z kolei LS Tech-Homes kończy bardzo kosztowny proces inwestycyjny i przyszedł czas na realizację sporych kontraktów. InBook po procesie reorganizacji i restrukturyzacji zaczyna realizację nowej strategii – wymienia Sławomir Jarosz, prezes ABS Investment.

Dobre wyniki finansowe w II kwartale zanotowało też Beskidzkie Biuro Consultingowe, które przygotowuje się do rozpoczęcia naboru wniosków dotacyjnych, oraz Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap, która dynamicznie zwiększa przychody i rozwija sprzedaż na rynkach zagranicznych. Wzrost zysków zanotowała także w minionym kwartale spółka Orion Investment, która dodatkowo wypłaci dywidendę z zysku za 2014 r.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz