Rekomendacje

Kup, trzymaj, sprzedaj

Najnowsze rekomendacje biur maklerskich dla przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie.
Foto: Bloomberg

"Sprzedaj" Synthos

DM PKO BP, w raporcie z 10 kwietnia, obniżył rekomendację dla Synthosu do "sprzedaj" z "kupuj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 4,9 zł. Raport wydano przy kursie 5,5 zł. - Według naszych założeń Synthos jest fundamentalnie przewartościowany - oceniają analitycy.

"Kupuj" Atal

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 10 kwietnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Atalu od zalecenia "kupuj" i wyznaczenia ceny docelowej akcji tej spółki na 44,10 zł. W dniu wydania raportu kurs akcji Atalu wyniósł 34,89 zł. W marcu Atal zaskoczył inwestorów jednoczesną zmianą polityki dywidendowej (wzrost wskaźnika wypłaty z 50 do 70-100 proc.) oraz propozycją emisji do 3,7 mln akcji (9,56 proc. kapitalizacji, około 120 mln zł) w ramach kapitału docelowego. - Uważamy, że łącznym efektem obu propozycji jest wzrost atrakcyjności spółki z perspektywy inwestorów, którzy będą mogli zainwestować w podmiot o znacznie większej płynności obrotu, najwyższym Dyield (dywidenda red.) w sektorze oraz potencjale do wzrostu zysków w przyszłości - napisano w raporcie.

"Trzymaj" KGHM

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 11 kwietnia, obniżyli rekomendację dla KGHM z "kupuj" do "trzymaj". Cena docelowa akcji została zmniejszona ze 144 zł do 133 zł. Raport przygotowano przy kursie 126,25 zł.

"Sprzedaj" Orange

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 11 kwietnia, obniżyli cenę docelową akcji Orange Polska do 4,4 zł z 5,5 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj". Raport przygotowano przy kursie 4,58 zł. - Biorąc pod uwagę fakt, że kurs akcji spółki utrzymuje się poniżej naszej wyceny, podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Sprzedaj dla walorów Orange Polska i pozostawiamy bez zmian krótkoterminowe relatywne stanowisko "niedoważaj" oczekując słabych wyników za I kwartał i w dalszych kwartałach br., pogorszenia przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, dużych nakładów inwestycyjnych oraz dalszego wzrostu wskaźnika dług netto/EBITDA implikującego brak dywidendy w br. - napisano w raporcie. DM BOŚ oczekuje, że w I kwartale 2017 r. skonsolidowane przychody Orange wyniosą 2897 mln zł.

"Trzymaj" Netię

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 12 kwietnia, obniżyli cenę docelową akcji spółki Netia z 5,1 do 4,7 zł. Podtrzymano zalecenie "trzymaj". Raport wydano przy kursie 4,59 zł. - Chociaż Netia jest wiodącym alternatywnym operatorem świadczącym usługi telefonii stacjonarnej i Internetu szerokopasmowego w Polsce, któremu udało się znacząco wzmocnić swoją pozycję rynkową dzięki przejęciom spółek Tele2, Dialog, Crowley i TK Telekom, to wojna cenowa na rynku ogranicza potencjał wzrostu organicznego spółki przyczyniając się do szybszego odpływu abonentów, presji na ARPU oraz podwyższenia technicznych wymagań w zakresie dostarczania dostępu do szybkiego Internetu - napisano w uzasadnieniu.

"Kupuj" Polski Holding Nieruchomości

DM PKO BP, w raporcie z 13 kwietnia, obniżył cenę docelową akcji PHN z 20,7 do 20,6 zł i podtrzymał zalecenie "kupuj". Raport został wydany przy cenie 17,28 zł. - Biorąc pod uwagę projekty deweloperskie, których rozpoczęcie zakładamy w ciągu najbliższych dwóch lat oraz wycenę aktywów netto na poziomie P/BV 0,4 widzimy potencjał wzrostu wartości spółki. Istotna dla inwestorów będzie realizacja zakładanej polityki dywidendowej na poziomie 40 proc. zysku netto. Główne ryzyka stanowią w naszej opinii sytuacja na warszawskim rynku nieruchomości oraz możliwość planowego rozpoczęcia nowych projektów - zakładają analitycy.

"Kupuj" Robyg

Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 13 kwietnia, podnieśli cenę docelową Robyga do 3,72 zł za akcję z 3,44 zł wcześniej. Nadal zalecają kupno akcji tego dewelopera. - Robyg wykorzystuje bardzo dobrą koniunkturę na rynku mieszkaniowym. W I kwartale sprzedaż wyniosła rekordowe 937 lokali, co przybliża osiągnięcie rocznego celu 3300 lokali dla grupy kapitałowej wobec 2957 mieszkań sprzedanych w 2016 r. W bieżącym roku Robyg chce nadal utrzymywać wysoką podaż i rozpocząć budowę około 4,8 tys. lokali, z czego ok. 1,9 tys. lokali w pierwszej połowie roku - napisali analitycy. Wskazali, że bank ziemi spółki obejmuje obecnie około 5,5 tys. lokali w Warszawie i 5,6 tys. w Gdańsku.

"Kupuj" Lotos

DM BOŚ, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższył cenę docelową dla Lotosu do 74,5 zł z 41,8 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj". Raport wydano przy kursie 53,91 zł. - Sądzimy, że inwestorzy nie doceniają poziomu EBITDA, który Lotos jest w stanie wygenerować w dłuższym okresie. W naszej ocenie inwestorzy przywiązują zbyt dużą wagę do ewentualnych spadków marż rafineryjnych i umyka im pozytywny wpływ na wyniki spółki programu EFRA oraz efekty ograniczenia szarej strefy paliwowej w Polsce - napisano w raporcie.

"Kupuj" PGNiG

DM BOŚ, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższył rekomendację dla PGNiG do "kupuj" ze "sprzedaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 6,9 zł z 5,15 zł. Raport wydano przy kursie 6,08 zł. Analitycy zakładają, że zniesienie taryf gazowych dla odbiorców przemysłowych (od października) nie powinno radykalnie zmienić cen gazu w Polsce, tym bardziej, że spółka już oferuje upusty cenowe dla większości swoich odbiorców z sektora przemysłowego.

"Kupuj" PKN Orlen

DM BOŚ, w raporcie z 6 kwietnia, podwyższył rekomendację dla PKN Orlen do "kupuj" z "trzymaj", podnosząc jednocześnie cenę docelową do 125,5 zł z 88,5 zł. Raport wydano przy kursie 104,2 zł. W czwartek na zamknięciu sesji akcje koncernu kosztowały 110,1 zł. Zdaniem DM BOŚ, inwestorzy zbytnio koncentrują się na możliwych spadkach marż rafineryjnych, nie doceniając pozytywnych skutków uruchomienia Litvinova i rozwoju nowych projektów.

Braster

East Value Research w kwietniowym raporcie obniżył cenę docelową akcji Brastera do 35,2 zł z 36,8 zł. Raport wydano przy cenie 17,64 zł za akcję Brastera.


Wideo komentarz