Rekomendacje

Kup, trzymaj, sprzedaj

Najnowsze rekomendacje biur maklerskich dla przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie
Foto: 123rf

"Kupuj" Altus TFI

Vestor DM, w raporcie z 5 kwietnia, podtrzymał zalecenie "kupuj" Altus TFI, podwyższając cenę docelową z 17,3 do 19 zł. - Proponowane przez KNF zmiany w zakresie opłaty za zarządzanie, pierwotnie bardzo rygorystyczne, ostatecznie okazały się mało inwazyjne dla rynku TFI i dodatkowo rozłożone w czasie. O ile finalne stanowisko nie zostało jeszcze wypracowane, nie spodziewamy się istotnych zmian w zakresie wysokości opłat za zarządzanie oraz wynagrodzenia dystrybutorów na rynku TFI - napisano w raporcie.

'Kupuj" Quercus TFI

Vestor DM, w raporcie z 5 kwietnia, obniżył rekomendację dla Quercus TFI z "kupuj" do "akumuluj" podwyższając jednocześnie cenę docelową z 6,2 do 7,2 zł.

"Trzymaj" Elektrobudowę

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "kupuj" do "trzymaj" dla Elektrobudowy. Cenę docelową ustalili na 146 zł.

"Trzymaj" Erbud

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "akumuluj" do "trzymaj" dla Erbudu. Cenę docelową ustalili na 33,5 zł.

"Redukuj" ING BSK

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "sprzedaj" do "redukuj" dla ING BSK. Cenę docelową ustalili na 152,39 zł.

"Akumuluj" KGHM

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "trzymaj" do "akumuluj" dla KGHM. Cenę docelową ustalili na 132,22 zł.

"Sprzedaj" LPP

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "trzymaj" do "sprzedaj" dla LPP. Cena docelowa równa się 5300 zł.

"Redukuj" Millennium

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "sprzedaj" do "redukuj" dla Millennium. Cena docelowa równa się 5,81 zł.

"Akumuluj" PBKM

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "trzymaj" do "redukuj" dla PBKM. Cena docelowa równa się 146,1 zł.

"Trzymaj" Tauron

Analitycy DM mBanku w raporcie miesięcznym z 5 kwietnia zmienili rekomendację z "akumuluj" do "trzymaj" dla Tauronu. Cena docelowa równa się 3,03 zł.

"Kupuj" ZE PAK

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 11 kwietnia, podwyższyli cenę docelową dla ZE PAK do 23,8 zł z 21,3 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację "kupuj". - ZE PAK nie uzyskał pozwolenia na nową kopalnię węgla brunatnego, ale podtrzymał plany pracy dla bloków Pątnów I do 2020 r. Istotnie wspiera to nasze prognozy EBITDA do 2020 r., natomiast brak planowanych nakładów inwestycyjnych prawdopodobnie zwiększy wolne przepływy pieniężne netto ZE PAK w latach 2017-20E do 1 mld zł lub 20 zł na akcję. Z tego względu ZE PAK jest głównym kandydatem dla pozytywnego zaskoczenia wysokimi dywidendami w latach 2017–20 - napisano w raporcie. Analitycy zakładają w średnim terminie stopę dywidendy na poziomie 14 proc. DM BZ WBK prognozuje, że ZE PAK wypracuje w tym roku 263 mln zł zysku netto, 571 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 2,93 mld zł. W przyszłym roku EBITDA może wynieść 473 mln zł i 551 mln zł rok później.

"Trzymaj" Polenergię

DM BZ WBK w raporcie z 11 kwietnia obniżył rekomendację dla Polenergii do "trzymaj" z "kupuj", redukując jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 14,6 zł z 17,2 zł. Raport wydano przy kursie 13,99 zł. - Spółka nadal jest pod presją spadających cen zielonych certyfikatów. Prognozowane ceny zielonych certyfikatów na lata 2017–19 obniżyliśmy do obecnej ceny 28 zł (poprzednio było to 40 zł) - napisano w rekomendacji. Analitycy przyznali, że utrzymująca się presja na segment sprzedaży powinna doprowadzić do tego, że w latach 2017–2019 Polenergia będzie osiągać zysk EBITDA na poziomie około 200 mln zł rocznie.

"Kupuj" Vindexus

DM BOŚ w raporcie z 5 kwietnia podwyższył cenę docelową dla Giełdy Praw Majątkowych Vindexus o 17 proc., do 13,3 zł, podtrzymując zalecenie "kupuj". Raport wydano przy kursie 7,65 zł. - Podtrzymujemy pozytywną ocenę spółki, biorąc pod uwagę ostrożne podejście zarządu do działalności, perspektywy zrównoważonego rozwoju oraz wysoką efektywność działania - napisano.

"Kupuj" Stalprodukt

DM BZ WBK, w raporcie z 12 kwietnia, podwyższył cenę docelową akcji Stalproduktu z 718 zł do 720 zł i podtrzymał rekomendację "kupuj". Raport wydano przy kursie 554,4 zł. - Wierzymy, że słabość notowań spółki w ostatnim czasie była tylko potknięciem i podtrzymujemy naszą rekomendację kupuj (nowa cena docelowa 720 zł). Perspektywy dla segmentu cynku pozostają pozytywne i cena cynku powinna pozostać na atrakcyjnych poziomach jako, że na globalnym rynku cynku oczekuje się nierównowagi popytu i podaży w 2017 r. i kolejnych latach. W połączeniu z odpowiednią dywersyfikacją źródeł koncentratów (w dużej mierze własnych) zwiększy to zapewne zyski spółki Stalprodukt w kilku najbliższych latach - napisano w uzasadnieniu.

"Kupuj" Neuca

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 12 kwietnia podwyższyli cenę docelową Neuca do 476 zł z 458 zł poprzednio, podtrzymując rekomendację "kupuj". Raport wydano przy kursie 365 zł za akcję. Podwyższona cena docelowa wynika z wyższych prognoz dotyczących zysku EBITDA na lata 2018–19 o odpowiednio 5 proc. i 9 proc., które wynikają z wyższych oczekiwań zysków z nowych segmentów działalności i wyższego zysku EBITDA w segmencie hurtowym. - Podoba nam się sposób, w jaki Neuca przekształca się w platformę dla nowoczesnych usług medycznych, nie zapominając jednocześnie o współpracy niezależnych aptek tradycyjnych. Budowa grupy spółek mających synergie wokół podstawowego segmentu działalności Neuca powinna pomóc im w zdobywaniu nowych klientów. Utrzymujące się solidne wpływy gotówkowe umożliwiają spółce nie tylko wysokie wypłaty dla akcjonariuszy, lecz także sfinansowanie nowych przejęć w nowych niszach rynku medycznego - napisano w raporcie.

"Kupuj" Sare

Eas Value Research zaleca kupno akcji Sare i podwyższył cenę docelową do 33,4 zł z 28,1 zł za papier. Raport wydano przy kursie 19,05 zł.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły