Rekomendacje

Kup, trzymaj, sprzedaj

Najnowsze rekomendacje biur maklerskich dla przedsiębiorstw notowanych na warszawskiej giełdzie.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

"Kupuj" LPP

Analitycy DM BOŚ podnieśli rekomendację LPP do "kupuj" z "trzymaj", podnosząc cenę docelową akcji spółki do 6,846 tys. zł z 4,985 tys zł. - Przede wszystkim rynek wydaje się obojętny na negatywne informacje płynące ze spółki. Po słabych danych sprzedażowych w styczniu, luty okazał się równie słaby (sprzedaż w wysokości 382 mln zł, +12 proc. rok do roku). Po drugie, liczymy na poprawę wyników na wiosnę. Lepsza jakość kolekcji powinna zaowocować nie tylko wzrostem przychodów, ale również marż. Ponadto poprawa na poziomie kapitału obrotowego może przełożyć się na ewentualnie wyższą dywidendę – zakładają analitycy.

„Kupuj" Mostostal Płock

Analitycy DM BDM wydali rekomendację „kupuj" dla akcji Mostostalu Płock z ceną docelową 20 zł. - Spodziewamy się, że najbliższe lata mogą pozwolić odbudować spółce portfel zleceń w podstawowej działalności. Szczególnie zwracamy tu uwagę na prognozowany wzrost wydatków inwestycyjnych w PKN Orlen w obszarze rafinerii i petrochemii w Polsce. Inwestycje takie jak planowana rozbudowa Terminalu Naftowego w Gdańsku, budowa instalacji PDH w Policach, potencjalna rozbudowa rafinerii Lotosu w kierunku rozszerzenia łańcucha produktowego także dają szeroki zakres potencjalnych prac podwykonawczych, które będę w zainteresowaniu Mostostalu Płock. Szansy na wzrost przychodów w dłuższych terminie upatrujemy także w zapowiadanym przez nowego prezesa wyjściu na rynki zagraniczne (zachodnie rafinerie) – podkreślają analitycy.

"Kupuj" Benefit Systems

Analitycy DM BZ WBK podnieśli cenę docelową Benefit Systems o 22 proc., do 1,096 tys. zł, podtrzymując jednocześnie rekomendację "kupuj". - Spółka podała bardzo solidne wyniki za IV kwartał 2016 r., w tym zysk przewyższający konsensus rynkowy o około 50 proc. Dlatego podwyższamy nasze prognozy dla Benefit Systems na rok 2017 i kolejne lata – tłumaczą eksperci.

„Neutralnie" Cyfrowy Polsat

Analitycy Citi podnieśli cenę docelową dla akcji Cyfrowego Polsatu z 24,8 do 25 zł, jednocześnie utrzymali rekomendację „neutralną".

"Kupuj" Agorę

Analitycy DM BDM podnieśli rekomendację dla Agory do "kupuj" z "trzymaj", a cenę docelową akcji spółki podwyższyli z 11,77 do 19,42 zł zł. - Wyróżniamy następujące obszary pozwalające nam na stwierdzenie, że Agora jest na ścieżce trwałej budowy wartości dla akcjonariuszy: znaczące wzrosty wartości rynku kinowego w Polsce (wzrost zamożności społeczeństwa, efekt „500+"), udana monetyzacja nowych wiat przestankowych w Warszawie, rozwój projektów organicznych w obszarze internetu, ekspozycja na rynek reklamy tv przez udziały w dwóch antenach, czy wreszcie konsekwentnie wdrażane zmiany w segmencie prasa - wyjaśnili analitycy.

„Akumuluj" Alior Bank

Dom Maklerski mBanku wydał rekomendację „akumuluj" dla akcji Alior Banku z ceną docelową 71,5 zł. - Podtrzymujemy naszą pozytywną rekomendację dla Alior Banku i uważamy, że bank prezentuje się najatrakcyjniej pośród całego sektora bankowego w Polsce – twierdzą analitycy mBanku.

„Kupuj" TXM

Dom Maklerski mBanku rozpoczął wydawanie rekomendacji od „kupuj" dla akcji TXM, z ceną docelową 6,95 zł. - Niski poziom zadłużenia, wysoki poziom CFO/EBITDA gwarantują spółce możliwość dalszej dynamicznej ekspansji sklepów, które wymagają niskiego CAPEX-u na sklep (około 170-190 tys. zł) oraz niskich nakładów na zatowarowanie (około 150 tys. zł). Inwestycja w akcje TXM oferuje inwestorom ekspozycję na sprawnie działającą sieć sklepową w Polsce z opcją dalszej, intensywnej ekspansji zagranicznej. Na bazie naszych prognoz i dwóch metod wyceny wyznaczamy wartość akcji TXM na 6,95 zł oraz rekomendujemy kupowanie akcji spółki – polecają analitycy.

"Kupuj" Orange Polska

Analitycy DM mBanku rekomendują zakup akcji Orange Polska. W ich ocenie jedna sztuka jest warta 6,9 zł. - Wbrew skrajnie negatywnemu konsensusowi, podtrzymujemy zalecenie inwestycyjne „kupuj" na Orange Polska. Po aktualizacji prognoz wyników i dywidendy obniżamy poziom ceny docelowej do 6,9 zł, co implikuje 48 prco. potencjał wzrostu – szacują analitycy.

„Kupuj" PBKM

Analitycy Haitong Banku rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Polskiego Banku Komórek Macierzystych od "kupuj" z ceną docelową 66,4 zł. - Polityka dywidendowa spółki zakłada wskaźnik wypłaty dywidendy sięgający 50 proc., natomiast z racji większej różnicy pomiędzy przedstawionymi wynikami oraz wynikami przepływów finansowych Haitong Bank przewiduje, że w latach 2017-2018 będzie on bliższy 40 proc. Oznacza to, że dywidenda na akcję w 2017 i 2018 r. wyniesie około 1,8 i 2,4 PLN, a stopa dywidendy 3,2 i 4,2 proc. - zakładają analitycy.

„Trzymaj" Comarch

Analitycy DM BOŚ podnieśli cenę docelową jednej akcji Comarchu ze 174 zł do 256,6 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie "trzymaj". - Naszym zdaniem wzrosty kursu akcji spółki w ostatnich 12 miesiącach w dużym stopniu zdyskontowały ewentualny dalszy znaczący wzrost zysków w 2017 i latach następnych, chyba że w niedługim czasie (powiedzmy w ciągu najbliższego roku – dwóch lat) uda się Comarchowi zwiększyć efektywność sprzedaży tak, by przekroczyła ona nasze obecne założenia. Przy bieżącym poziomie kursu akcji spółki dalszy fundamentalnie uzasadniony potencjał wzrostu wydaje się umiarkowany, dlatego podtrzymujemy długoterminową fundamentalną rekomendację „trzymaj" - zaznaczają analitycy.


Wideo komentarz