Przemysł

Amica chce podbić Hiszpanię

Spółka złożyła ofertę przejęcia od hiszpańskiej spółki Edesa linii biznesowej zajmującej się sprzedażą dużego sprzętu AGD pod marką Fagor
Foto: materiały prasowe

Całkowita cena transakcji wyniesie 5 mln euro.

- W skład linii biznesowej wchodzą m.in. prawo do sprzedaży pod marką Fagor sprzętu AGD na rynkach oraz prawo do wykorzystania firmy Fagor w nazwie spółki zależnej po transakcji - podała spółka. W skład linii biznesowej nie wchodzą żadne zobowiązania (oprócz zobowiązań serwisowych dotyczących sprzętu AGD pod marką Fagor sprzedanego na rynkach przed zamknięciem transakcji), żadne aktywa produkcyjne ani żadne składniki kapitału obrotowego netto należące do Edesa.

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od warunków zawieszających m.in. przeprowadzenia badania due diligence z wynikiem satysfakcjonującym Amikę, spłaty ciążących na Edesa zobowiązań wobec spółki Sareteknika (dostawcy usług serwisowych), a także uzyskania zgody sądu prowadzącego proces upadłościowy Edesa oraz wierzycieli Edesa.

Amica wcześniej kupiła spółki dystrybucji agd - CDA w Wielkiej Brytanii i Sideme we Francji.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły