Przemysł

Apator doceniony przez analityków

Zdaniem ekspertów Noble Securities akcje producenta mierników mają potencjał wzrostowy. W związku z tym rekomendują kupowanie papierów spółki wyceniając je po 33,80 zł.
Foto: materiały prasowe

W trakcie czwartkowej za akcje Apatora płacono na giełdzie około 27,80 zł.

Autorzy rekomendacji liczą, że przyszły rok przyniesie poprawę wyników finansowych spółki. - Oczekujemy poprawy rentowności w 2018 r. wynikającej przede wszystkim z lepszego miksu produktowego w segmencie opomiarowania i zakończenia restrukturyzacji w obszarze systemów sieciowych (brak one-offów) - uważają.

Ich zdaniem Apator może w niedługim czasie stać się przedmiotem przejęcia, biorąc pod uwagę wysokie dyskonto względem zachodnich spółek z segmentu AKPiA oraz zainteresowanie potencjalnych inwestorów branżowych.

Wśród najważniejszych wyzwań dla spółki wskazali rozliczenie ostatnich długoterminowych kontraktów Rectora i test na utratę wartości w Rectorze, zaznaczając, że na poziomie biznesowym spółka najgorszy czas ma już za sobą.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w tym roku zysk netto Apatora wyniesie 61 mln zł przy przychodach sięgających 899 mln zł. W 2016 roku zysk netto wzrośnie do 73 mln zł, a sprzedaż obniży się do 866 mln zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły