Przemysł

Groclin postraszył stratą

Wyniki kwartalne producenta akcesoriów samochodowych wypadły poniżej oczekiwań inwestorów.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

W efekcie w trackie czwartkowej sesji papiery spółki traciły na wartości nawet ponad 8 proc.

W III kwartale Groclin zanotował 1,3 mln zł straty netto w porównaniu z 1,8  mln zł zysku wypracowanego w analogicznym okresie poprzedniego roku. Strata na poziomie operacyjnym wyniosła 1,1 mln zł wobec 1,54 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA spadł do 3,3 mln zł z 4,4 mln zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 68,8 mln zł i były o ponad 14 proc. wyższe niż rok wcześniej. - Wyniki poniżej naszych oczekiwań. Pomimo uruchomienia kilku nowych kontraktów w 2017 roku EBITDA uległa wyraźnemu obniżeniu. Poniżej oczekiwań radzi sobie także segment inżynieryjno-projektowy. Pozytywnie do wyniku kontrybuuje jedynie CADM Automotive - skomentował Marek Jurzec, analityk DM BDM.

- W zakresie segmentu inżynieryjnego, którego liderem jest spółka CADM Automotive odnotowaliśmy dalszy silny wzrost organiczny i pozytywne wyniki, które będą kontynuowane w kolejnych kwartałach – wyjaśnił  Andre Gerstner, prezes i największy akcjonariusz Groclinu. Słabszy wynik grupy wyjaśnił przerwą wakacyjną i wiążącym się z tym brakiem produkcji i sprzedaży przez okres 3 - 4 tygodni. - Nasze projekty są teraz w fazie produkcji seryjnej i oczekujemy, że w miarę upływu czasu uda się dodatkowo polepszyć efektywność a co za tym idzie poprawić wyniki w szczególności poprzez zwiększenie wolumenów produkowanych na Ukrainie - dodał.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły