Przemysł

Dektra: Niezmiennie nęcąca dywidenda

Przychody notowanej na rynku NewConnect Dektry obniżyły się we wrześniu o 22 proc. i wyniosły 2,58 mln zł.
Foto: Fotolia

Jednak między styczniem a wrześniem przedsiębiorstwo miało ponad 17 mln zł obrotów, co oznacza zwyżkę o 5,5 proc. – Obserwujemy bardzo dobrą koniunkturę w branży budowlanej, co w szczególności widać po dużym zainteresowaniu takimi towarami, jak izolacje wodochronne, folie dachowe, a także siatki do dociepleń budynków – analizuje wiceprezes Maciej Stefański. – Ponadto widać duże zainteresowanie geowłókninami stosowanymi w budownictwie drogowym. Nasze doświadczenia uprawniają do stwierdzenia, że koniunktura w budownictwie z każdym miesiącem wyraźnie się poprawia – ocenia Stefański.

Produkty Dektry wykorzystywane są w przemyśle, rolnictwie oraz budownictwie, które ma największy udział w sprzedaży. – Adekwatnie do aktualnej koniunktury bardzo dobrze sprzedają się wyroby budowlane, a także towary wykorzystywane w przemyśle, a więc folie do owijania i zabezpieczania towarów. Nie zaobserwowaliśmy też jakichś istotnych spadków zainteresowania konkretnym asortymentem – twierdzi Stefański. Spółka jest zadowolona z bieżącego roku. – Staramy się cały czas reagować na potrzeby rynku, aby tym samym zwiększać wartość przychodów. Na tym etapie jest jednak trudno przewidzieć wielkość rocznych przychodów, tym bardziej że nadal trwa u nas gorący sezon sprzedażowy – zaznacza Stefański. Dektra znana jest z wysokich, około 10-proc. stóp dywidendy. – Polityka dywidendowa jest niezmienna i nadal zakłada przeznaczanie zdecydowanej większości wypracowanego zysku na wypłatę dywidendy – przypomina Stefański.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz