Przemysł

Pfleiderer Group z potencjałem

W ocenie specjalistów Domu Maklerskiego BZ WBK akcje producenta płyty drewnopochodnej są niedowartościowane. Dlatego rekomendują kupowanie papierów spółki, wyceniając je po 44,10 zł.
Foto: materiały prasowe

Rekomendacja została wydana przy cenie 37 zł. Podczas czwartkowej sesji za akcje Pfleiderera płacono na rynku około 37,25 zł. Zdaniem autorów rekomendacji spółka ma potencjał do poprawy marż. - Grupa powinna z wreszcie zacząć korzystać z ciągle silnego trendu wzrostowego cen płyt i stopniowego dostosowywania cen produktów do zmienionej struktury kosztów (proces ten rozpoczęto w II połowie 2017 r.). Wprowadzenie nowej kolekcji powinno dodatkowo wzmacniać ten proces - uważają analitycy.

Przewidują, że nadchodzące kwartały mogą przynieść wzrost przychodów rok do roku, wynikający z dalszego wzrostu cen produktów i przesunięcia asortymentu w kierunku produktów o większej wartości dodanej. - Potencjalnie pozytywny wpływ wzrostu wolumenów r/r może być jednak ograniczony z uwagi na wysoką bazę z 2017 r. – oceniają. Prognoza analityków DM BZ WBK zakłada, że zysk netto Pfleiderera w 2018 r. wyniesie 43 mln euro przy przychodach na poziomie ponad 1058 mln euro. W kolejnym roku zysk wzrośnie do 47 mln euro, a sprzedaż osiągnie wartość 1076 mln euro.

Pierwsze rozpowszechnienie rekomendacji nastąpiło 7 czerwca o godzinie 8.18. Powyższy materiał jest jedynie jej streszczeniem. Pełna wersja raportu dostępna jest na stronie dmbzwbk.pl

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły