Przemysł

Ursus: Rynek przestraszył się nowej emisji akcji

W trakcie środowej sesji akcje Ursusa traciły na wartości nawet prawie 25 proc., a zniżce towarzyszyły potężne obroty.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Ogromne poruszenie na rynku i w konsekwencji  lawinę wyprzedaży wywołał  opublikowany we wtorek wieczorem komunikat spółki o sprzedaży wybranym inwestorom  5 mln nowych akcji po 2,5 zł z sztukę, podczas gdy tego samego dnia płacono za nie na giełdzie po około 5,50 zł. Mocna reakcja rynku najprawdopodobniej wzięła się stąd, że inwestorzy odebrali komunikat spółki jako zapowiedź nowej emisji akcji.

Tymczasem, jak poinformowała spółka w kolejnym komunikacie, będącym odpowiedzią na paniczną wyprzedaż akcji spółki na giełdzie, podwyższenie kapitału zakomunikowane w ostatni wtorek było konsekwencją i zakończeniem realizacji uchwał podjętych przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 7 października 2015 r.

- Wydarzenia skutkujące podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii R stanowią domknięcie emisji akcji z października 2015 r. i finalizują komunikowane od 2015r. zmiany dotyczące kapitału zakładowego. Cena po której nastąpiło podwyższenie kapitału w Ursusa w dniu 16 maja br. została ustalona na NWZ spółki w dniu 7 października 2015 r. i dotyczyła wszystkich nowo emitowanych akcji. Średni kurs akcji Ursusa w dniu 7 października 2015r. wynosił 2,95 zł za 1 akcję. Tak jak planowano w dniu podjęcia uchwał, nowe akcje zostały objęte przez podmioty zależne od spółki POL-MOT Holding tj. większościowego akcjonariusza Ursusa - wyjaśniono.

Akcje trafiły do dwóch spółek - POL-MOT Auto i Invest-Mot – z grupy POL-MOT Holding, będącej głównym akcjonariuszem Ursusa. Po emisji akcji POL-MOT Holding posiada ponad 50 proc. akcji Ursusa.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły