Przemysł

Kurs Inter Carsu z ograniczonym potencjałem

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ obniżyli wycenę dystrybutora części samochodowych do 302 zł z 314 zł poprzednio. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono na rynku 264,50 zł, wydali zalecenie "trzymaj".
Foto: materiały prasowe

Podczas wtorkowej sesja papiery Inter Carsu wyceniane były na rynku po około 260 zł.

Zdaniem Sylwii Jaśkiewicz, autora rekomendacji, rosnąca liczba pojazdów na polskich drogach sygnalizująca dobrą sytuację na rynku motoryzacyjnym sprzyja wzrostowi przychodów Inter Carsu. - Po oczekiwanym spadku rok do roku zysku netto w 2017 roku zakładamy pewną poprawę w tym roku. Prognozujemy 7,9 mld zł przychodów w br. , a w 2020 roku przychody powinny przekroczyć próg 10 mln zł, zgodnie z założeniami spółki - szacuje.

- Popyt na części zamienne do samochodów zarówno na polskim rynku, jak i za granicą jest bardzo silny. Na koniec ubiegłego roku spółka z powodzeniem obniżyła koszty logistyki. W 2018 roku oczekujemy spadku wskaźnika koszty sprzedaży i ogólnego zarządu/sprzedaż i zakładamy wzrost rentowności. Oczekujemy lepszych wyników finansowych w I kwartału br. – dodaje analityk.

Prognoza DM BOŚ zakłada, że w tym roku zysk netto Inter Carsu wyniesie 279,2 mln zł przy przychodach sięgających 7,9 mld zł. W 2019 roku zysk wzrośnie do 340 mln zł, a sprzedaż zwiększy się do ponad 9 mld zł.

Rekomendacja została wydana 6 marca br. o godz. 8:45. Materiał ten jest jedynie streszczeniem rekomendacji. Pełny raport dostępny jest na stronach Domu Maklerskiego BOŚ.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły