Przemysł

LUG: Koniunktura sprzyja

Zarząd LUG widzi szanse na dalszy rozwój rynku oświetleniowego.
Foto: Fotorzepa, Marek Obremski

Według najnowszych prognoz oświetlenie ogólne, w którym specjalizuje się LUG, będzie najszybciej rosnącym segmentem branży w kolejnych latach. Jego wartość szacowana jest na 80 mld dolarów. Jak podaje spółka, w 2020 r. udział LED w globalnym rynku oświetleniowym przekroczy 80 proc., a w 2026 r. sięgnie już 98 proc. wartości całego rynku.

Polska spółka wykorzystuje dobrą sytuację i poprawia wyniki. W 2017 r. zanotowała rekordowe przychody, sięgające 142,3 mln zł. To o 18 proc. więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie zysk netto LUG wzrósł ponaddwukrotnie, sięgając 6,8 mln zł.

– Dzięki temu możemy realizować dalsze inwestycje, m.in. w Argentynie i w zakresie rozwiązań technologicznych w obszarze Smart City opracowywanych w nowej spółce – podkreśla Ryszard Wtorkowski, prezes LUG.

Foto: GG Parkiet

Dodaje, że w poprawie wyników kluczową rolę odegrała niemal wyłączna realizacja projektów LED, rozbudowa bazy klientów oraz długofalowa polityka inwestycyjna. Producent opraw oświetleniowych w minionym roku na inwestycje wydał 8 mln zł, co było wynikiem o 11 proc. wyższym niż w roku 2016. W IV kwartale ubiegłego roku LUG zakończył kluczową fazę inwestycji w budowę zakładu produkcyjno-montażowego w Argentynie w prowincji Misiones.

– Ponadto po udanej rejestracji spółki LUG Argentina z powodzeniem zrealizowaliśmy pierwszą dostawę opraw, która jest wstępnym etapem realizacji zamówienia na łączną wartość blisko 21 mln euro – dodaje Wtorkowski.

Grupa powiększyła się o nową spółkę technologiczną Biot. Jej zadaniem jest prowadzenie badań i stymulowanie rozwoju w obszarze nowych technologii oświetleniowych. Grupa zyskała ponadto nowego partnera biznesowego Cisco System w zakresie inteligentnych rozwiązań oświetleniowych Smart City.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły