Przemysł

Auto Partner: dane o sprzedaży podbiły kurs

Podczas środowej sesji papiery dystrybutora części samochodowych mocno zyskują.
Foto: materiały prasowe

Przed południem za akcje spółki drożały nawet o ponad 4 proc., a zwyżce towarzyszyły wysokie obroty. Pozytywne wrażenia na inwestorach zrobiły dane o styczniowej sprzedaży.

W zakończonym miesiącu przychody ze sprzedaży grupy zwiększyły się o 41,2 proc. licząc rok do roku, osiągając poziom 85,7 mln zł

Motorem rozwoju spółki jest wzrost organiczny napędzany rozbudową sieci dystrybucji w kraju, co przekłada się na zwiększanie skali działalności. W 2017 roku spółka otworzyła dziewięć nowych filii, tym samym sieć oddziałów liczy obecnie 80 placówek. W tym roku planowane są kolejne. Spółka zamierza też zwiększyć swoją obecność na rynkach zagranicznych. W tym celu w 2017 roku uruchomiła spółki zależne w Czechach i Rumunii. Jednocześnie firma rozbudowuje ofertę o nowe produkty dla samochodów osobowych i dostawczych. Rozwija też asortyment i sprzedaż marek własnych, gdzie uzyskuje lepsze marże.

Z prognoz biur maklerskich wynika, że w 2017 roku Auto Partner  wypracował  40,3 mln zł zysku netto przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 914 mld zł, co oznacza poprawę odpowiednio o prawie 17 proc. i 30 proc. w porównaniu z 2016 rokiem. W tym roku szacunki ekspertów zakładają wzrost zysku netto do poziomu 53,2 mln zł i obrotów do 1,1 mld zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły