Przemysł

Libet: Spółka rusza ze skupem akcji

Libet, jeden z największych w kraju producentów kostki brukowej, rozpoczyna skup akcji własnych
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Na ten cel może przeznaczyć łącznie do 10 mln zł. W związku z tym spółka podpisała umowę z Domem Maklerskim Trigon na pośrednictwo w buy backu. Skup ma się rozpocząć od 1 lutego.

Program nabywania walorów własnych zatwierdziło pod koniec czerwca ubiegłego roku walne zgromadzenie. Z kolei zarząd określił szczegółowe warunki prowadzenia tej operacji. Spółka może maksymalnie skupić 10 mln papierów stanowiących 20 proc. jej kapitału zakładowego. Walne zgromadzenie określiło, że cena za jedną akcję w ramach programu będzie mieściła się w przedziale od 1 zł do 5 zł. Biorąc pod uwagę obecny kurs (w ostatnich dniach znajdował się w pobliżu 1,8 zł) kwota, która ma być przeznaczona na ten cel, wystarczy na nabycie około 5,5 mln papierów.

– Traktujemy proces skupu akcji własnych jako element dzielenia się zyskiem z naszymi akcjonariuszami. Biorąc pod uwagę niską wycenę naszych akcji, a także niezadowalającą płynność, umożliwiamy wycofanie się z inwestycji tym, którzy są zainteresowani takim rozwiązaniem – mówi Thomas Lehmann, prezes Libetu.

Dodaje, że dzięki skupowi firma równocześnie buduje wartość dla tych, którzy są zdecydowani pozostać w jej akcjonariacie. Nabyte walory wrocławska spółka będzie mogła umorzyć lub przeznaczyć na zapłatę za nabywane przez siebie środki trwałe, inne przedsiębiorstwo, zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz udziały lub akcje w innych firmach.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły