Przemysł

Gorenje stawia plany na 2018 r.

Czołowy europejski producent AGD planuje w tym roku zarobić na czysto 8,1 mln euro.
Foto: Bloomberg

Słoweński producent AGD w tym roku celuje w 86,3 mln euro EBITDA, 25,3 mln euro EBIT oraz 8,1 mln euro zysku netto. Przychody mają wynieść 1 328 mln euro. Według szacunkowych danych w 2017 r. grupa zanotowała 76,3 mln euro EBITDA, 21,7 mln euro EBIT oraz 1,2 mln euro czystego zarobku. Obroty szacowane są na 1307,4 mln euro.

Inwestorzy w Warszawie neutralnie odebrali plany spółki. Kilka minut po 9-tej akcje Gorenje kosztują 23 zł (bez zmian).

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły