Parkiet TV

Inwestycyjne roboty w służbie inwestorów

Gościem Piotra Zająca w piątkowym programie „Prosto z parkietu” będzie Tomasz Filipiak, inwestor indywidualny, korzystający z automatycznych strategii gry.

Piotr Zając, dziennikarz Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet

Foto: PARKIET

Tematem rozmowy będzie wykorzystanie programowania do tworzenia algorytmów inwestycyjnych.

Tomasz Filipiak jest inwestorem indywidualnym, który na rynkach obecny jest od połowy lat 90-tych. Na bazie swoich doświadczeń stworzył algorytmy inwestycyjne, dzięki którym całkowicie zautomatyzowały proces podejmowania decyzji.

Zapytamy go, jak powstają pomysły na tego typu algorytmy i jak trudny jest proces ich programowania. Porozmawiamy też o mocnych i słabych stronach tego podejścia oraz jego wpływie na komfort psychiczny inwestora.

Tomasz Filipiak opowie też o koncepcjach analizy technicznej, które wykorzystuje przy tworzeniu robotów. Zapraszamy w piątek o 12.00.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz