Parkiet TV

Polska odstrasza dochodowe biznesy

Gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV będzie Sylwester Suszek, prezes giełdy BitBay. Zapytamy go m. in. dlaczego przenosi swój biznes na Maltę i jaka jego zdaniem jest przyszłość branży kryptowalut w naszym kraju.
Foto: parkiet.com

Na Polskim Kongresie Bitcoin, który odbył się w ostatni weekend w Warszawie, prezes BitBay oficjalnie potwierdził, że przenosi swój biznes na Maltę. Z kolei kilka dni temu inna polska giełda – Abucoins zapowiedziała zakończenie działalności. Wygląda na to, że polscy regulatorzy i nadzorcy powoli osiągają swój cel, zmuszając przedstawicieli branży krypto do zamykania swoich biznesów lub ucieczki do bardziej przychylnych jurysdykcji. W piątkowym Parkiet TV porozmawiamy o tej sytuacji z Sylwestrem Suszkiem, szefem BitBay. Zapytamy go dlaczego zdecydował się na przeprowadzką na Maltę i jakie korzyści z tego tytułu osiągnie? Zastanowimy się też nad tym, dlaczego nasi decydenci są tak nieprzychylni branży i czy ich stosunek może się w przyszłości zmienić. Wyjdziemy też trochę do przodu i porozmawiamy o przyszłości giełd kryptowalutowych na świecie. Czy będą one „wchłaniane" przez tradycyjne rynku akcji i futures? A może powstaną giełdy zdecentralizowane i całkowicie zdominują ten rynek? Zapraszamy w piątek o 12.00 na parkiet.com  lub po południu na nasz kanał: youtube.com/parkiettv

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz