Parkiet TV

Czy rośnie skala nadużyć w firmach?

Marcin Klimczak, partner w PwC, lider zespołu usług śledczych i zarządzania ryzykiem nadużyć, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”, który startuje o godz. 12.00.
Foto: parkiet.com

Marcina Klimczaka poprosimy m.in. o skomentowanie głośniej w ostatnich  dniach i tygodniach sprawy GetBacku. Czy będzie znacząco rzutować na cały rynek kapitałowy? Jaki będzie miała wpływ na zachowania spółek, inwestorów, brokerów? Jakie wnioski powinny z niej wyciągnąć zarządy i rady nadzorcze?

Z Marcinem Klimczakiem porozmawiamy również o przeprowadzonym przez PwC badaniu, „Kto i jak okrada polskie firmy? Badanie przestępczości gospodarczej w Polsce 2018". Czy skala nadużyć w firmach rośnie? W jakim tempie? Jak wypadamy na tle naszego regionu Europy? Kto się dopuszcza nadużyć, czy głównie kadra kierownicza? Jakiego rodzaju przestępstwa są najczęściej popełniane? Jakie podjąć działania, aby ograniczyć skalę przestępczości gospodarczej?

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz