Parkiet TV

Kredyt Inkaso o sytuacji na rynku

Jarosław Orlikowski, p.o. prezesa Kredyt Inkaso, będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”, który startuje o godz. 12.00.

Dariusz Wieczorek, dziennikarz Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet

Foto: parkiet.com

Kredyt Inkaso to jedna z czołowych firm zarządzających wierzytelnościami. Od 2007 r. jest notowana na giełdzie. Jej kapitalizacja wynosi około 220 mln zł.

Z Jarosławem Orlikowskim, porozmawiamy o tym, jako wygląda rynek windykacji należności po wypadnięciu z niego GetBacku.

Czy mniejsza konkurencja doprowadzi do obniżki cen pakietów wierzytelności? Czy ich podaż wzrasta? Czy Kredyt Inkaso jest zainteresowane zakupem pakietów wierzytelności od przeżywającego problemy z płynnością GetBacku?

Zapytamy o źródła finansowania. Czy GetBack, który na potęgę emitował obligacje a teraz nie może ich wykupić, sprawił, że inne firmy nie mają teraz, czego szukać na rynku długu? Czy i kiedy Kredyt Inkaso, które ma ważny prospekt emisyjny do listopada, zdecyduje się zaoferować koleją transzę papierów dłużnych? Porozmawiamy też o rynkach zagranicznych, na których jest obecna spółka. Które z nich są najbardziej perspektywiczne?

Zapytamy o relacje z Bestem, który ma 33 proc. akcji oraz spodziewane wyniki finansowe.

Program jest emitowany na parkiet.com i rp.pl. Będzie też dostępny w naszym kanale w serwisie YT

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz