Parkiet TV

Ta branża bije rekordy popularności

Gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV będzie Maciej Nowak, szef bukmacherów w eFortuna.pl. Tematem rozmowy będzie rynek e-sportu w Polsce, w tym m. in. jego wartość, potencjał rozwoju i spółki, które mogą skorzystać na jego rosnącej popularności.
Foto: intelextrememasters.com

Szacuje się, że e-sport w Polsce ogląda 2,8–3,5 mln ludzi, czyli niemal co dziesiąty Polak. Według ubiegłorocznego raportu PayPala w 2018 r. rynek ten przyniesie łączny zysk w wysokości 11,4 mln dol.

O popularności tej dyscypliny w naszym kraju najlepiej świadczy zakończony w ostatni weekend turniej Intel Extreme Masters w Katowicach, impreza porównywalna z piłkarską Ligą Mistrzów. W ciągu dwóch weekendów Spodek, gdzie trwały rozgrywki, odwiedziło 173 tys. osób.

Eksperci uważają, że branża e-sportu to już nie nisza, ale mainstream. To dlatego coraz więcej firm, chce wejść w ten segment. I nie chodzi tylko o producentów gier i sprzętu komputerowego, ale także o reklamodawców, którzy widzą tutaj ogromny potencjał marketingowy.

W piątkowym Parkiet TV porozmawiamy o tym fenomenie z Maciejem Nowakiem, szefem bukmacherów eFortuna.pl. - Weszliśmy w sponsoring AGO, jednej z drużyn grających w „Counter Strike’a”. Widzimy w niej duży potencjał, podobnie jak w całym rynku e-sportu. Ta dyscyplina, którą wprowadziliśmy do zakładów bukmacherskich już w 2007 r., w ostatnich latach rozwija się niezwykle dynamicznie, najszybciej ze wszystkich dyscyplin w naszej ofercie – mówił ostatnio na łamach Rzeczpospolitej Nowak.

Zapraszamy w piątek o 12.00 na parkiet.com, albo później na nasz kanał: youtube.com/parkiettv

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz