Parkiet TV

Blockchain zrewolucjonizuje bankowość

Gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV będzie Jakub Makurat, dyrektor generalny Ebury Polska. Tematem programu będą fintechy, które wykorzystują technologię łańcucha bloków do świadczenia nowatorskich usług finansowych.
Foto: parkiet.com

Blockchain stał się motorem napędowym branży startupów, działających na styku nowych technologii i finansów, czyli tzw. fintechów.

Młode firmy tworzą rozwiązania, które są tańsze i bardziej efektywne od tych stosowanych przez tradycyjne podmioty.

Mowa tu zarówno o platformach transakcyjnych, systemach płatniczych czy chociażby kantorach wymiany walut. W piątkowym Parkiet TV zapytamy Jakuba Makurata, dyrektora generalnego Ebury Polska, o to jakie trendy wyznaczają fintechy i jak na startupową konkurencję reagują banki.

Porozmawiamy też o tym, jak w przyszłości mogą wyglądać usługi bankowe i płatnicze.

Zapraszamy o 12.00 lub później na nasz kanał YouTube.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz