Oszczędzanie

Gdzie szukać najlepszych lokat półrocznych

4 proc. zysku w skali roku oferuje tylko jeden bank.
Foto: Bloomberg

Jednak Nest Lokata Witaj jest przeznaczona tylko dla klientów, którzy zobowiążą się przelewać wynagrodzenie na konto w Nest Banku (minimum 2,5 tys. zł miesięcznie); w przypadku tych, którzy uzyskują dochody z działalności gospodarczej i mają rachunek firmowy BIZnest Konto, wpływy muszą wynosić co najmniej 6 tys. zł, a dodatkowo trzeba realizować z konta płatności do urzędu skarbowego lub ZUS. Kwota depozytu nie może przekroczyć 10 tys. zł.

Najatrakcyjniejsze depozyty sześciomiesięczne

Foto: Rzeczpospolita

Prawie o 1,5 pkt proc. mniej zarobimy na Lokacie Cloud w Idea Banku. 2,65 proc. w skali roku dostanie ten, kto utrzyma 10 proc. salda lokaty na Koncie Idealnym przez cały okres trwania depozytu. Bank przyjmuje wkłady od 500 zł do 1 mln zł.

Oprocentowanie depozytów złotowych i kredytów w ROR (w skali roku)

Foto: Rzeczpospolita

BOŚ Bank proponuje EKOlokatę SUPERprocentującą z odsetkami 2,05 proc. w skali roku. W tym przypadku również wymagane jest posiadanie lub założenie konta osobistego, w dodatku z kartą debetową, której należy aktywnie używać. Górna kwota depozytu nie jest ograniczona.

Foto: Rzeczpospolita

Oprocentowanie sześciomiesięcznej lokaty Depozyt Plus w Toyota Banku wzrosło z 1,8 do 2 proc. w skali roku. Lokata oferowana jest posiadaczom Konta Jedynego. Trzeba zdeponować co najmniej 5 tys. zł.

Foto: Rzeczpospolita

W pozostałych bankach odsetki od lokat półrocznych wynoszą poniżej 2 proc. w skali roku.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły