Oszczędzanie

Miliony klientów mają szanse mieć bank jaki chcą

Pod koniec sierpnia Bank Zachodni WBK wprowadził do oferty nowy rachunek osobisty – Konto Jakie Chcę oraz kartę Dopasowaną. To pierwsze produkty w portfolio banku opracowane zgodnie z nową koncepcją budowania „Banku Jaki Chcę” opartego na emocjach i realnych potrzebach klientów.
Foto: Fotorzepa, Michał Walczak

- Nie chcemy bić się na procenty i promocje, ale zadbać o dotychczasowych klientów, którzy oczekują długofalowej, partnerskiej relacji – podkreślał na dzisiejszej konferencji prasowej Artur Sikorski, dyrektor Obszaru komunikacji Korporacyjnej, Marketingu i Zarządzania Jakością w Banku Zachodnim WBK. 4 mln obecnych klientów może na równi z klientami nowymi decydować jak bankować.

Nowa strategia komunikacji Banku Zachodniego WBK zakłada dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb klientów. Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na jego zlecenie – dla 44 proc. Polaków „Bank Jaki Chcesz" oznacza, że dostosowuje się do ich zmieniającego się życia.

Poprzez dialog z klientami i zbieranie ich doświadczeń, Bank Zachodni WBK chce budować ofertę produktową, która w pełni będzie spełniała ich oczekiwania. Efektem ma być wzmocnienie lojalności klientów oraz dalsze rekomendacje dla jego produktów i usług.

Konto Jakie Chcę i karta Dopasowana, to dopiero początek ciągu zmian, którymi zamierza w najbliższym czasie zaskoczyć swoich klientów Bank Zachodni. Planowane jest m.in. wdrożenie nowej platformy inwestycyjnej, poszerzenie oferty ubezpieczeniowej i zmiana podejście do procesu kredytowania.

Po miesiącu od wdrożenia nowego rachunku, z Konta Jakie Chcę korzysta już ponad 67,5 tys. klientów. Z początkiem 2018 roku liczba ta ma wzrosnąć do 1 mln. Na dzień dzisiejszy Bank Zachodni otwiera około 1 500 rachunków z nowej oferty. O kilkanaście procent wzrosła również liczba cyfrowych klientów.


Wideo komentarz