Oszczędzanie

TOP 10 lokat bankowych na 12 miesięcy

Zestawienie najlepszych depozytów rocznych na kwotę 10 tys. zł wybranych z ofert wszystkich banków otwiera Nest Lokata na Nowe Środki oferowana przez Nest Bank.
Foto: Fotolia

Jej oprocentowanie spadło we wrześniu z 2,5 proc. do 2,45 proc. w skali roku. Jeżeli klient nie spełni warunku zasilenia lokaty nowymi środkami oprocentowanie wyniesie zaledwie 1,2 proc. w skali roku. Minimalna wpłata to 1 tys. zł.

Na drugim miejscu uplasowała się Lokata CLOUD Idea Banku. Otwierana jest wyłącznie za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej. Warunkiem otrzymania 2,4 proc. odsetek w skali roku jest utrzymywanie 10 proc. wartości lokaty na Koncie Idealnym. Depozyt dostępny jest już od kwoty 500 zł.

Oprocentowanie na poziomie 2,3 proc. w skali roku oferuje Toyota Bank. Lokatę Depozyt Plus otworzyć mogą wyłącznie osoby posiadające w Toyota Banku Konto jedyne. Minimalna wpłata to 5 tys. zł

Poza podium znalazła się EKOlokata z Bonusem dostępna w Banku Ochrony Środowiska. Oferta dedykowana jest osobom, które utrzymują na koncie osobistym średniomiesięczne saldo w wysokości min. 10 proc. kwoty lokaty oraz dokonują transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 300 zł w każdym miesiącu trwania depozytu. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł.

Z 1,8 proc. do 2 proc. w skali roku wzrosło natomiast oprocentowanie Lokaty na nowe środki od Banku Credit Agricole. Dzięki temu depozyt ten wskoczył na piątą pozycję w naszym zestawieniu. Oferta na nowe środki dostępna jest w placówkach bankowych i serwisie telefonicznym CA24.

Atrakcyjnie oprocentowane są również nowe środki na lokacie internetowej w Santander Consummer Banku. Na depozycie Online Nowe Środki zarobić można 1,9 proc. w skali roku. Wystarczy już 1 tys. zł.

W BGŻOptima, osoby które złożą wniosek o Konto Indywidualne, mogą założyć Lokatę Klasyczną z oprocentowaniem 1,8 proc. w skali roku. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Oferta dostępna wyłącznie online.

Aż trzy banki oferują na swoich depozytach 1,75 proc. odsetek w skali roku: Bank Millennium na Lokacie Kapitalnej z oprocentowaniem progresywnym, Bank Pekao na Lokacie Mobilnej oraz PlusBank na lokacie standardowej zakładanej przez plusbank24.

Getin Bank, w ramach depozytów rocznych oferuje e-Lokatę Progresywną. Oprocentowanie w pierwszym miesiącu jej trwania wynosi 0,70 proc. i rośnie do 3,30 proc. za ostatni miesiąc. Daje to średnie oprocentowanie depozytu w skali roku na poziomie 1,70 proc.

Najmniej zarobimy na Lokacie mobilnej w Eurobanku. Niemniej jednak oprocentowanie na poziomie 1,55 proc. w skali roku wciąż przewyższa średnią rynkową, która wynosi 1,44 proc. w skali roku dla depozytów zakładanych na okres dwunastu miesięcy.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły