Oszczędzanie

TOP 5 Kont oszczędnościowych. Marzec 2018 r.

Spadek atrakcyjności lokat sprawia, że Polacy wolą trzymać środki pieniężne na kontach osobistych.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Zamrożenie oszczędności na kilka miesięcy na depozytach terminowych, również dla wielu nie jest na rękę. Najlepiej w takim przypadku nadwyżkę zgromadzonej na koniec miesiąca gotówki przenieść na konto oszczędnościowe.

Rachunek oszczędnościowy, w przeciwieństwie do standardowego rachunku rozliczeniowo – oszczędnościowego jest oprocentowany, co pozwala zniwelować efekty rosnącej inflacji. Dodatkowo, na konto oszczędnościowe można wpłacać i wypłacać z niego środki w dowolnym momencie, bez ponoszenia kosztów. Płatności naliczane są zwykle od drugiej i każdej kolejnej wypłaty środków w danym miesiącu.

W marcu, najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe na rynku znajdziemy w T-Mobile Usługi Bankowe, do którego produkty dostarcza Alior Bank. Instytucja ta gwarantuje nowym klientom 3 proc. odsetek w skali roku. Ofertą specjalną objęte są środki do kwoty 50 tys. zł. Promocja trwa przez pierwsze 3 miesiące od momentu założenia rachunku. Klient musi założyć konto osobiste Freemium lub Premium.

2,7 proc. w skali roku zarobić można w Banku Millennium. Promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym Profit obowiązuje dla nowych środków do kwoty 200 tys. zł. Oferta ważna jest przez 3 kolejne miesiące, potem konto zmienia się w tradycyjny rachunek oszczędnościowy (oprocentowanie uzależnione od wysokości salda – od 0,6 proc. do 1,1 proc. w skali roku). Produkt oferowany jest posiadaczom Kont 360°.

Do 30 czerwca br., do specjalnej promocji przystąpić mogą klienci banku Pekao SA. Na nowym Rachunku Oszczędnościowym bank oferuje oprocentowanie na poziomie 2,7 proc. w skali roku. Objęte są nim środki do kwoty 10 tys. zł (przez 180 dni). Pekao wymaga otwarcia rachunku osobistego z nowej oferty – Konta Przekorzystnego.

W Deutsche Banku na db Koncie Oszczędnościowym Plus wypracować można 2,55 proc. odsetek w skali roku. Oferta dostępna jest dla nowych klientów i osób, które przelewają na konto nowe środki. Podwyższony zysk obejmuje sumę wpłat do kwoty 100 tys. zł. Oszczędności pracują na stawce 2,55 proc. przez pierwsze 4 miesiące, potem oprocentowanie spada do standardowego (1,05 proc.). Deutsche Bank nie wymaga zakładania rachunku osobistego.

Aż pięć banków gwarantuje na kontach oszczędnościowych odsetki na poziomie 2,5 proc. w skali roku. Alior Bank na nowym Koncie lokacyjnych (dla nowych środków do kwoty 100 tys. zł przez 4 miesiące), Getin Bank na Koncie Oszczędnościowym (dla nowych środków do 200 tys. zł przez 4 miesiące), eurobank na Rachunku Extra Zysk (dla środków do 30 tys. zł przez 3 miesiące), BGŻOptima na Rachunku Smart (dla nowych środków do 150 tys. zł do 26.04.2018 r.) oraz ING Bank Śląski na Otwartym Koncie Oszczędnościowym w promocji „Bonus na Start"(dla nowych klientów deponującym do 100 tys. zł przez 4 miesiące).

Zestawienie zamyka Bank Zachodni z Kontem Max oszczędnościowym. Oprocentowanie promocyjne na tym rachunku, to suma oprocentowania standardowego i bonusu dla nowych środków (naliczanych od dnia przystąpienia do promocji do dnia 30.07.2018 r.). Z oferty skorzystać można do dnia 29.06.2018 r.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły