Nieruchomości

Unia Europejska walczy o podatki od Airbnb

Francja i Niemcy przewodzą nowej kampanii podatkowej Unii Europejskiej – tym razem wymierzonej w platformy cyfrowe pośredniczące w wynajmowaniu mieszkań.
Foto: AFP

Unijni ministrowie finansów mają się zastanowić, jak zmusić platformy takie jak Airbnb do płacenia uczciwych podatków zgodnie z przepisami obowiązującymi w krajach ich działalności i według stawek obowiązujących w danej branży.

Wspólna francusko-niemiecka propozycja będzie omawiana w najbliższą środę na spotkaniu w Tallinie. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował tamtejszy parlament, że „takie platformy mają dziesiątki milionów przychodów, a francuski budżet dostaje z tego kilkadziesiąt tysięcy". Konkretnie Airbnb zapłacił w minionym roku niecałe 100 tys. euro podatków we Francji, mimo że jest to drugi na świecie rynek tej firmy po amerykańskim.

Airbnb ma siedzibę w San Francisco, a w Europie zarejestrowana jest w Irlandii.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz