Medycyna i zdrowie

Pharmena: Plany na przyszły rok

Od początku stycznia akcje notowanej na małej giełdzie Pharmeny podrożały o blisko 30 proc. Co przyniesie 2018 r.?

Konrad Palka, prezes Pharmeny

Foto: materiały prasowe

– Perspektywa naszej spółki na przyszły rok wydaje się bardzo pozytywna. W I kwartale 2018 r. liczymy, że otrzymamy od Komisji Europejskiej finalną zgodę na wprowadzenie do obrotu 1-MNA jako składnika nowej żywości. Wówczas pierwsze przychody ze sprzedaży suplementu diety (w profilaktyce miażdżycy – red.) powinny pojawić się w II połowie roku – ocenia Konrad Palka, prezes Pharmeny. – Jednocześnie wierzymy, że w kolejnym roku uda nam się podpisać kontrakt partnerski z firmą, która poprowadziłaby dalsze badania kliniczne naszego leku – dodaje. I fazę badań klinicznych nad lekiem przeciwmiażdżycowym Pharmena rozpoczęła już w 2008 r. W kwietniu 2016 r. spółka opublikowała wyniki II fazy badań. Od tego czasu bezskutecznie trwają poszukiwania partnera, który pomógłby sfinansować kosztowną kolejną fazę badań.

Firma notuje przychody ze sprzedaży dermokosmetyków. Niedawno przedłuża umowę na dystrybucję produktów w Chinach, Hongkongu, Makao oraz na Tajwanie na kolejny rok. Zakładana minimalna wartość zamówień w 2018 r. wynosi 850 tys. euro.

– Nawiązaliśmy w tym roku nowe umowy na sprzedaż dermokosmetyków z zagranicznymi partnerami, niektóre z nich przedłużyliśmy na warunkach dwukrotnie lepszych. Liczymy w związku z tym, że pod względem wyników kolejny rok będzie dużo lepszy. Zamierzamy również w kolejnych latach konsekwentnie zwiększać skalę operacji za granicą, rozwijając działalność z nowymi kontrahentami – kwituje Palka.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły