Medycyna i zdrowie

Duży popyt na akcje Mercatora

Walory spółki mocno drożeją. Powód?
Foto: Adobestock

Po godz. 16 walory spółki zajmującej się produkcją i dystrybucja rękawiczek gumowych drożeją o blisko 10 proc., do 18,3 zł. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację o szacunkowych wynikach za I kwartał. W tym okresie grupa zanotowała 89,6 mln zł przychodów, 7,2 mln zł EBITDA oraz 4,4 mln zł zysku netto. I kwartał 2017 r. ze względu na wysokie ceny lateksu był dla spółki kiepski.

- W trakcie roku 2017 podjęliśmy szereg inicjatyw, aby bronić marż w trudnym i zaskakującym dla branży otoczeniu rynkowym. Jednocześnie zgodnie z naszymi przewidywaniami, w 2017 roku z kwartału na kwartał notowaliśmy coraz lepsze wyniki w porównaniu rok do roku. Biorąc pod uwagę fakt, że w wynikach I kw. 2018 ujmujemy jeszcze nie w pełni efektywną produkcję z nowej fabryki, w rok 2018 wchodzimy już z marżami zbliżonymi do roku 2016, a jednocześnie rozwinęliśmy od tamtego czasu skalę biznesu – mówi Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych w Mercator Medical.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz