Medycyna i zdrowie

Akcje Cormaya mocno tanieją

Spółka poinformowało o ryzyku zwrotu dotacji na łączną kwotę blisko 15 mln zł. Akcje są najtańsze od 2009 r.
Foto: materiały prasowe

Po godz. 16 akcje Cormaya tanieją o blisko 15 proc. do 1,33 zł. Inwestorzy nerwowo zareagowali po tym jak spółka podała informację o ryzyku zwrotu dotacji związanych z realizacją projektów dotyczących prac nad analizatorami. Zarząd podaje, że spółka może zostać zobowiązana do zwrotu całości lub części otrzymanego dofinansowania wraz z odsetkami. Otrzymane w ramach trzech projektów łączne dofinansowanie wynosi blisko 15 mln zł.

„Zarząd Emitenta w dniu 12 stycznia 2018 r. zmienił ocenę prawdopodobieństwa niezrealizowania wskaźników rezultatu w okresach trwałości projektów na średnią i w związku z tym aktualnie identyfikuje ryzyko zwrotu już przyznanego i wypłaconego dofinansowania na zrealizowane prace badawcze i rozwojowe. Spółka podejmuje kroki w kierunku wypracowania rozwiązań zmierzających do zmniejszenia powyższych ryzyk" - czytamy w komunikacie Cormaya.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły