Ludzie rynku

Zmiany w zarządzie PKO Banku Hipotecznego

Rada nadzorcza hipotecznego banku należącego do grupy PKO BP delegowała Jakuba Niesłuchowskiego do kierowania bankiem i powołała Agnieszkę Krawczyk na stanowisko wiceprezesa.
Foto: Fotorzepa, Zbigniew Osiowy

Rada Nadzorcza PKO Banku Hipotecznego powierzyła Jakubowi Niesłuchowskiemu, wiceprezesowi tego banku, pełnienie obowiązków prezesa do czasu powołania nowego szefa. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu ze stanowiska prezesa PKO BH zrezygnował Rafał Kozłowski po tym jak został mianowany na stanowisko wiceprezesa i szefa finansów PKO BP, największego banku w Polsce (zastąpił odwołanego nagle Bartosza Drabikowskiego, który na stanowisku zasiadał od blisko dziesięciu lat i był twarzą banku w relacjach z inwestorami).

Rada nadzorcza PKO BH powołała też do zarządu na stanowisko wiceprezesa (obejmie je z początkiem stycznia) Agnieszkę Krawczyk. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie (zarządzanie w bankowości i finansach). Od 1993 roku związana jest z bankowością, w tym przez 17 ostatnich lat - z rynkiem nieruchomości i bankowością hipoteczną. W swojej karierze zawodowej przeszła wszystkie szczeble kariery: od doradcy do dyrektora. Doświadczenie zdobywała pracując m.in. w bankach BPH, BGŻ, Raiffeisen Banku, Getin Noble Banku, a także budując od podstaw Allianz Bank. Od 2011 roku związana jest z PKO Bankiem Polskim, najpierw jako Dyrektor Biura, a obecnie Dyrektor Departamentu Produktów Bankowości Hipotecznej. Jest odpowiedzialna m.in. za tworzenie oferty dla osób prywatnych w zakresie finansowania nieruchomości oraz pożyczek zabezpieczonych hipotecznie, wzrost efektywności tworzonych produktów, kształtowanie procesu obsługi i ocenę ryzyka operacyjnego. Współtworzyła projekt związany z organizacją PKO Banku Hipotecznego.

Agnieszka Krawczyk współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Związkiem Banków Polskich, jak również Fundacją na rzecz Kredytu Hipotecznego. Pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego Prezydium Komitetu ds. Finansowania Nieruchomości w ZBP oraz reprezentuje kredytodawców w Radzie Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły