Rynek potrzebuje wsparcia decydentów

WYWIAD | Piotr Prażmo i Waldemar Markiewicz - z przewodniczącym Rady Domów Maklerskich i prezesem Izby Domów Maklerskich rozmawia Przemysław Tychmanowicz

Publikacja: 09.03.2018 04:20

W ubiegłym roku Izba Domów Maklerskich wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Udział w konferencji wziął m.in. obecny premier Mateusz Morawiecki. Czego i kogo można spodziewać się na tegorocznej konferencji?

Piotr Prażmo (PP, na zdjęciu z lewej): Ubiegłoroczna konferencja IDM stała na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Swoją obecnością na konferencji zaszczycili nas premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski. Tak wysoka ranga przedstawicieli rządu potwierdza wartość konferencji i jej znaczenie na rynku kapitałowym. W tym roku konferencja uzyskała patronat honorowy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a udział w niej potwierdził między innymi Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju. Bardzo ważne będzie wystąpienie Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, w kontekście kluczowej roli, jaką ma odegrać PFR w niedawno ogłoszonym planie stworzenia pracowniczych planów kapitałowych. Konferencja IDM w Bukowinie ma swoją renomę m.in. dzięki unikatowej formule. Tu spotykają się i wymieniają poglądy przedstawiciele administracji rządowej, regulatora i nadzorcy, inwestorów, firm infrastruktury na czele z GPW i KDPW oraz oczywiście samych domów maklerskich.

Pozostało 89% artykułu

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Parkiet PLUS
Dlaczego Tesla wyraźnie odstaje od reszty wspaniałej siódemki?
Parkiet PLUS
Straszyły PRS-y, teraz straszą REIT-y
Parkiet PLUS
Cyfrowy Polsat ma przed sobą rok największych inwestycji w 5G i OZE
Parkiet PLUS
Co oznacza powrót obaw o inflację dla inwestorów z rynku obligacji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód do 100 tys. zł – przegląd ofert dilerów
Parkiet PLUS
Gwóźdź do trumny banków Czarneckiego?
Parkiet PLUS
Sześć lat po GetBacku i wiele niewiadomych