Kryptowaluty

Korea łagodzi kurs

Kurs bitcoina sięgnął w środę nad ranem 12 tys. USD, czyli najwyższego poziomu od ponad trzech tygodni.
Foto: AFP

Odbicie kursu najpopularniejszej kryptowaluty jest m.in. skutkiem spadku obaw inwestorów przed działaniami regulatorów. Do poprawy nastrojów inwestorów przyczyniły się m.in. słowa Choe Heungsika, szefa południowokoreańskiej Służby Nadzoru Finansowego. Stwierdził on, że regulatorom zależy na tym, by handel kryptowalutami był „prowadzony normalnie".

Wcześniej południowokoreańscy regulatorzy wysyłali sygnały mówiące, że mocno uderzą w ten rynek, m.in. zakazując działalności internetowym giełdom kryptowalut. Te zapowiedzi przyczyniły się do gwałtownej korekty na rynku kryptowalut, która zaczęła się w grudniu. Stanowisko regulatorów z Seulu jest o tyle ważne, że koreańscy inwestorzy są silnie obecni na tym rynku. Won południowokoreański jest trzecią pod względem popularności walutą wymienianą na kryptowaluty. Jeśli wyłączymy z tych statystyk bitcoina, to udział wona w transakcjach przekracza 50 proc. W kraju działa ponad 30 giełd kryptowalutowych a ich zyski wzrosły w 2017 r. aż 87,5 razy. Giełdy te przyciągają również inwestorów zagranicznych, gdyż często się zdarza, że oferowane na nich kursy wymiany kryptowalut są sporo wyższe niż w innych krajach. HK

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły