Kredyty i pożyczki

Gdzie tanio pożyczać gotówkę. Najlepsze kredyty gotówkowe od 3 tys. zł do 50 tys. zł

Okres przedświąteczny czy koniec roku, to nie tylko czas drobnych zakupów, ale również większych inwestycji .
Foto: Adobestock

Jedni decydują się na egzotyczny wyjazd, inni na remont albo zakup auta. Każda z tych rzeczy wymaga dużego zaangażowania środków pieniężnych, które nie zawsze ma się do dyspozycji. W takim przypadku można pomyśleć o zaciągnięciu pożyczki w banku. Sprawdziliśmy, które instytucje oferują najtańsze kredyty gotówkowe na dowolny cel.

3 tys. zł na okres roku najbardziej opłaca się pożyczyć w Raiffeisen Polbank. Bank udziela Pierwszej Pożyczki do kwoty 4 tys. zł tylko na podstawie dowodu osobistego. Kredyt jest nieoprocentowany, a klient ponosi wyłącznie koszt prowizji (2,99 proc.).  Miesięczna rata wynosi 258 zł. Spłatę Pierwszej Pożyczki można rozłożyć na okres od 6 miesięcy do 2 lat.

Po kredyt w kwocie 15 tys. zł z 3-letnią spłatą rat najkorzystniej wybrać się do Deutsche Banku i Alior Banku. Oferują ratę na poziomie 499 zł. Oprocentowanie nominalne db Kredytu Gotówkowego wynosi 5,99 proc. Deutsche Bank nie pobiera prowizji. W Alior Banku oprocentowanie Pożyczki Przymiarka wynosi 5 proc. Klient musi jednak z własnej kieszeni zapłacić prowizję w wysokości 9,99 proc. dbKredyt gotówkowy zaciągnąć można na kwotę nawet 200 tys. zł z okresem spłaty do 120 miesięcy, podczas gdy w Alior Banku Pożyczkę  do maksymalnej kwoty 30 tys. zł zwrócić należy w ciągu 48 miesięcy.

Kredyt na 5 lat, na kwotę 50 tys. zł najlepiej będzie zaciągnąć w ING Banku Śląskim. Miesięczna rata Pożyczki gotówkowej wynosi  1 028 zł. Kredyt oprocentowany jest na poziomie 8,59 proc. Bank nie pobiera prowizji za jego udzielenie – zwolnione są z niej wszystkie kredyty powyżej 20 tys. zł. Pożyczyć można od 1 tys. do 160 tys. zł, z okresem kredytowania do 8 lat.

Szukając taniego kredytu warto poprosić bank o wyliczenie rzeczywistej stopy oprocentowania kredytu (tzw. RSSO). Parametr ten przedstawia wszystkie miesięczne koszty jakie ponosić będzie klient decydując się na wybraną ofertę. Im RRSO jest niższe, tym niższe będą raty i całkowity koszt pożyczki.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły