Giełda

WIG20 na sesyjnych minimach

Po dobrym początku piątkowej sesji i naruszeniu oporu na poziomie 2300 punktów, na półmetku handlu główne warszawskie indeksy zeszły poniżej czwartkowych zamknięć.
Foto: Fotorzepa/Piotr Nowak

Indeksowi WIG20 udało się z rana dojść do poziomu 2300,71 punktów. Jednak po dobrym starcie notowań na półmetku nie ma już śladu. WIG20 traci blisko 11 punktów, czyli 0,48 proc.

Wśród blue chips przewaga niedźwiedzi jest wyraźna, choć na zielono świecą akcje siedmiu spółek. Najbardziej tanieje Cyfrowy Polsat, Pekao, Eurocash, PKO BP i CCC. Liderem wzrostów wśród największej dwudziestki jest dziś Tauron, którego kurs zwyżkuje o prawie 1 proc., do 31,19 zł. Drożeją także walory PZU, JSW, PKN Orlen. Obroty na spółkach z WIG20 sięgają ponad 383 mln zł.

Piątek to kolejny dobry dzień dla akcjonariuszy świeżo upieczonego debiutanta na GPW, czyli Dino Polska. Na ten moment akcje detalisty drożeją o 1,53proc., do 38,58 zł, jednak zaraz po otwarciu cena dotarła do poziomu 39,5 zł.

Indeksy małych i średnich spółek na półmetku sesji są w pobliżu czwartkowych zamknięć. Na szerokim rynku najbardziej drożeją walory Petrolinvestu, Almy i CI Games. Dwucyfrowa zniżka dotknęła akcje spółek: FON, Energoinstal i Mirbud.

Na europejskich parkietach dominują dziś byki. Najmocniej dają o sobie znać na parkietach w Rosji, na Łotwie, w Turcji i w Hiszpanii. Na przeciwległym biegunie znajdują się dziś giełdy na Ukrainie, Islandii, w Portugalii i we Francji.

Złoty zaczyna dziś dzień od lekkich spadków. Dolar kosztuje 3,99 zł, a euro 4,27 zł.


Wideo komentarz