Inwestycje

O emeryturze trzeba myśleć już teraz

Pierwsza emerytura statystycznego Polaka wynosi obecnie nieco ponad 50 proc. wysokości jego ostatniej pensji. Według ubiegłorocznych prognoz Komisji Europejskiej w 2060 r. wskaźnik ten będzie wynosił niespełna 30 proc.
Foto: Fotolia

W praktyce może być jeszcze gorzej, bo prognozy KE zostały sporządzone przy założeniu, że wiek emerytalny będzie wynosił 65/67 lat, a nie 60/65 lat. Krótko mówiąc, jeśli nie zbudujemy we własnym zakresie dodatkowych oszczędności na starość, nie mamy co liczyć na to, że emeryturę będziemy spędzać pod palmami.

O tym, jak odkładać pieniądze, aby godziwie żyć po zakończeniu kariery zawodowej, będziemy rozmawiali we wtorek, podczas Forum Inwestycyjnego „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".

W debacie „Emerytura jest bliżej, niż ci się wydaje. Jak oszczędzać, aby godnie żyć na emeryturze. Co przyniosą Polakom zmiany w systemie emerytalnym?" udział wezmą: Grzegorz Chłopek, prezes towarzystwa emerytalnego NN, Iga Magda, wiceprezes Instytutu Badań Strukturalnych, Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, Łukasz Kwiecień, wiceprezes PKO TFI oraz Paweł Wojciechowski, główny ekonomista Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Udział w forum jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność rejestracji na naszej stronie internetowej.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły