Inwestycje

Jak dbać o finanse w długim terminie

We wtorek 10 października w siedzibie warszawskiej giełdy przy ul. Książęcej odbędzie się Forum Inwestycyjne „Parkietu" i „Rzeczpospolitej".
Foto: Fotolia

Tematem przewodnim konferencji będzie zabezpieczenie przyszłości finansowej z wykorzystaniem różnych aktywów dostępnych na rynku kapitałowym oraz poza nim. Uczestnicy będą mięli okazję posłuchać czterech dyskusji, w których udział wezmą przedstawiciele spółek giełdowych, analitycy domów maklerskich, zarządzający funduszami oraz inwestorzy indywidualni z wieloletnim doświadczeniem.

Pierwszy panel będzie dotyczył budowy portfela inwestycyjnego. Eksperci będą odpowiadać na pytania o to, w jakie aktywa lokować oszczędności. Czy postawić na bezpieczne obligacje czy bardziej ryzykowne akcje? Czy inwestycji dokonywać samodzielnie czy za pośrednictwem wyspecjalizowanych funduszy?

Foto: parkiet

W drugim panelu horyzont inwestycyjny zostanie wydłużony, bowiem mowa będzie o emeryturach. Temat dyskusji to m.in. reforma polskiego systemu emerytalnego i jej wpływ na jakość życia najstarszych obywateli. Zapytamy też ekspertów, czy warto korzystać z dostępnych na rynku ofert, czyli m.in. indywidualnych kont emerytalnych.

O spółkach innowacyjnych, związanych m.in. z sektorem informatycznym i biotechnologią, dyskutować będą uczestnicy trzeciego panelu. Przy tej okazji zainaugurujemy nowy indeks „Parkietu" – indeks spółek innowacyjnych. Pokażemy, jak sobie radził w ostatnich latach i jak wypada na tle innych wskaźników.

Zwieńczeniem forum będzie konfrontacja różnych stylów inwestowania. Rynkowi praktycy będą rozmawiać o tym, jak znaleźć sposób na pokonanie rynku. Jedni bazują tylko na wykresach, inni na raportach finansowych i informacjach ze spółek, a jeszcze inni tworzą zautomatyzowane strategie ilościowe.

Udział w forum jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność rejestracji na naszej stronie internetowej.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły