Inwestycje

Ten niedźwiedź będzie najgorszy ze wszystkich

Jim Rogers, 75-letni weteran giełdowych bojów, twierdzi, że następny rynek niedźwiedzia na rynku akcji będzie najbardziej katastrofalny spośród tych, które przeżył.
Foto: AFP

Kluczowym według niego zagrożeniem, jak pisze Bloomberg, jest góra długu w światowej gospodarce zaciągniętego po ostatnim kryzysie finansowym, zwłaszcza zaś w Stanach Zjednoczonych.

Wprawdzie Rogers, który od wielu lat wieszczy giełdowe kataklizmy, nie twierdzi, że właśnie teraz akcje wejdą w rynek niedźwiedzia, ale spodziewa się kontynuacji obecnej wyprzedaży na giełdach.

Obecnie kupiłby indeks towarów rolnych, gdyż jak twierdzi, ich ceny od pewnego czasu są zbyt niskie.

- Jim o ostrych korektach mówi odkąd zająłem się biznesem ponad 30 lat temu – przypomina Mike Evans, prezydent Alibaba Group Holdings, który jest przekonany,  że kiedyś Rogers może mieć rację.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET.COM

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły