Inwestycje

Vestor DM: WIG20 na koniec roku na poziomie 2650 pkt

Analitycy Vestor DM wierzą, że rynek akcji jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.
Foto: Bloomberg

Dotyczy to nie tylko warszawskiego parkietu, ale także i globalnych rynków. Ich zdaniem po udanym 2017 r. również ten rok dla akcji zapowiada się udanie, a w szczególności jego pierwsza połowa.

- Cały czas oczekujemy kontynuacji hossy na globalnych rynkach. Sprzyja temu otoczenia makroekonomiczne. Odczyty PMI wskazują na dalszą ekspansję makro, a wzrost globalnego PKB pozwoli na utrzymanie dwucyfrowego wzrostu zysków. To z kolei usprawiedliwia obecne wyceny. Liczymy także na rotację kapitału z rynku obligacji do akcji. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają akcje europejskiej - mówi Tomasz Bardziłowski, wiceprezes Vestor DM.

A jeśli Europa to także i rynek polski. Vestor DM jest już zresztą kolejną instytucją, która pozytywnie wypowiada się o perspektywach naszej giełdy.

- Polskie akcje nie są jeszcze drogie. Wyceny dużych spółek są bliskie historycznych średnich. Uważamy jednak, że ceny docelowe spółek z indeksu WIG20 będą podnoszone, co w szczególności tyczy się sektora bankowego. Uważamy, że na koniec roku WIG20 osiągnie poziom 2650 pkt. Naszym zdaniem należy oczekiwać wzrostu zysków w ujęciu sektorowym. Zysk dla indeksu WIG Banki wzrośnie o 18 proc. Zyski wzrosną także dla WIG Telekomunikacja, WIG Spożywczy, WIG Deweloperzy i WIG Budowlany – mówi Bardziłowski.

Dlatego też Vestor DM zaleca przeważanie sektora bankowego podobnie jak akcji deweloperów mieszkaniowych.

Jeżeli zaś chodzi o spółki to na 2018 r. analitycy polecają takie spółki jak: Pekao, Alior, BZ WBK, KGHM, CCC, Kruk, Altus TFI, LC Corp, Archicom, Lokum Deweloper, Wawel, Vigo, Mercator Medical, MZN Property.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły