Handel i konsumpcja

Rekordowy listopad Oponeo.pl

Wyniki sprzedaży za listopad pozytywnie przyjęte przez inwestorów.
Foto: Adobestock

W efekcie w trakcie środowych notowań za papiery internetowego dystrybutora opon płacono nawet 41,50 zł, co oznacza zwyżkę o prawie 4 proc. względem kursu odniesienia z poprzedniej sesji.

W minionym miesiącu przychody ze sprzedaży internetowego dystrybutora opon wzrosły o 32 proc, względem analogicznego okresu 2016 r., osiągając rekordowy poziom 132 mln zł. Najwięcej zamówień odnotowano w pierwszym tygodniu listopada, który był jednocześnie najlepszym pod względem ilości zamówień tygodniem dla spółki. - Listopad 2017 roku jest rekordowym miesiącem w historii spółki pod względem sprzedaży opon. W Polsce, na podstawowym naszym rynku zbytu, sprzedaliśmy w ubiegłym miesiącu 481 tys. sztuk opon, zaś od początku roku do końca listopada 2017 roku 2,08 mln sztuk opon – poinformował Dariusz Topolewski, prezes Oponeo.pl

Narastająco przychody za okres od stycznia do listopada br. sprzedaż spółki zwiększyła się do 625 mln zł, co stanowi 28 proc. wzrost względem przychodów odnotowanych w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Oponeo.pl jest liderem w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych. Firma jest także właścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły