Handel i konsumpcja

Emperia: NN OFE dokupuje, Ipopema sprzedaje

Fundusz związany z Arturem Kawą, założycielem, a obecnie przewodniczącym rady nadzorczej Emperii, sprzedał akcje holdingu.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Ipopema 72 FIZAN, fundusz związany z Arturem Kawą, sprzedał łącznie 199584 akcji spółki za 19,6 mln z. Fundusz sprzedał 30 listopada 6265 akcji po 98,49 zł, a 1 grudnia 193319 akcji po 98,02 zł. Sprzedane papiery stanowią około 1,6 proc. kapitału zakładowego Emperii.

W poniedziałek Emepria podała, że Nationale-Nederlanden OFE 28 listopada zwiększyło swoje zaangażowanie w akcjonariacie Emperii po informacji o wezwaniu na wszystkie akcje, które ogłosił litewski inwestor Grupa Maxima. Przed transakcją Nationale-Nederlanden posiadało 9,1 proc. kapitału zakładowego. Po transakcji ma pakiet 10,11 proc. akcji.

Prawie tydzień wcześniej Maxima wezwała do sprzedaży wszystkich akcji Emperii po 100 zł za papier. Przyjmowania zapisów na akcje rozpocznie się 14 grudnia 2017 roku i potrwa do 21 lutego 2018 roku. Po ogłoszeniu wezwania kurs wrósł z 93,87 zł do 98,62 zł.

Największymi akcjonariuszami Emperii są Ipopema 72 FIZ oraz Altus 29 FIZ, które zobowiązały się do odpowiedzi na wezwanie. Razem mają około 21 proc. kapitału zakładowego Emperii.

W listopadzie sprzedaż w sklepach Stokrotka wzrosła o 10,6 proc. rok do roku, do 205 mln zł. Przychody ze sprzedaży za okres październik-listopad wzrosły o 11 proc., do 431 mln zł, a za okres styczeń-listopad wyniosły 2,267 mld zł i były wyższe o 8 proc. W listopadzie 2017 r. sprzedaż towarów w porównywalnych sklepach własnych Stokrotki wzrosła o około 5,5 proc. rok do roku. W ubiegłym miesiącu otworzono 4 sklepy: supermarket, dwa markety i jeden sklep franczyzowy. Łączna liczba sklepów na koniec listopada wyniosła 414. Natomiast łączna powierzchnia handlowa wyniosła 183,5 tys. m kw.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły