Handel i konsumpcja

CCC: redukuj, ale z wyższą ceną docelową

Analitycy DM BDM, w raporcie z 2 listopada, podtrzymali zalecenie "redukuj" dla akcji CCC, podnieśli natomiast cenę docelową do 235,4 zł ze 181,1 zł poprzednio
Foto: materiały prasowe

W ocenie analityków BDM słabsze od konsensusu rezultaty za czwarty kwartał tego roku mogą przynieść wyraźne schłodzenie sentymentu do akcji obuwniczego giganta.

"Uważamy, że słabsze od konsensusu rezultaty 4Q'17, mogą przynieść wyraźne schłodzenie sentymentu do akcji obuwniczego giganta. Również w dłuższej perspektywie czasowej podchodzimy z większą ostrożnością do rezultatów grupy i wskazujemy na szereg ryzyk. Pomimo silnej pozycji biznesowej, grupa musi mierzyć się z utrzymującą się konkurencją, zarówno w kanale stacjonarnym, jak i e-commerce" - poinformowano w komunikacie.

"Obawiamy się także, że przy mocnym rozwoju powierzchni handlowej, problemem mogą stać się koszty stałe (głównie w obszarze wynagrodzeń). W krótkim terminie wyzwaniem może okazać się także nadrobienie niedziel, które mają być wyłączone ze sprzedaży od stycznia'18." - dodano.

Według prognoz DM BDM w 2017 roku EBITDA grupy wyniesie prawie 570 mln zł, a w 2018 roku wzrośnie do ponad 690 mln zł, przychody zaś wyniosą 4 231,7 mln zł i 5 349,0 mln zł odpowiednio.

Raport sporządzono przy kursie 273 zł, w piątek przed 14.00 za jedną akcję spółki płacono 247,3 zł.

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły